środa, 25 listopada 2015

Cracovia pewnym kandydatem do mistrzowskiej ósemki [rankingi zawodników].

Cracovia po zwycięstwie z Lechią stała się poważnym kandydatem do mistrzowskiej ósemki. Z tej okazji chciałbym zaprezentować Wam ranking zawodników tego klubu wygenerowany na bazie ich ligowych dokonań w poszczególnych spotkaniach, w których grali. Wcześnie prezentowałem ranking zawodników Piasta Gliwice oraz ostatnich Mistrzów Polski:  Lecha Poznań i Legii Warszawa.


Cracovia, Ekstraklasa; 2015-2016


ranking zawodników Cracovii; Ekstraklasa, sezon 2015-2016

Ciężar zdobywania bramek wzięło na siebie 3 zawodników: Rakels, Cetnarski i i Jendrisek. Oni też najlepiej punktują w rankingu w przeliczeniu na jednostkę czasu spędzanego na boisku (kolejno 2,66; 2,53; 2,69)
Bardzo dobrze na tle zespołu wyglądają w rankingu Deleu (2,23), Sandomierski(2,23) i Jaroszyński (2,18), z których częściej korzystał trener Zieliński w ostatnim czasie.
W ostatnich tygodniach Cracovia regularnie wygrywa na swoim boisku, świetnie wykorzystując sprzyjający terminarz. Spośród 7 ostatnich spotkań ligowych 5 grała przy Kałuży i wszystkie 5 wygrała. Już tylko jakaś katastrofa zdołałaby przerwać pewny marsz Cracovii do mistrzowskiej ósemki.Co ciekawe, Cracovia znacznie lepiej punktuje z Sandomierskim w bramce, co wyraźnie widać po ich rankingach. Najsłabiej do tej pory wypada ranking Bartosza Rymaniaka. Tylko jeden mecz z jego udziałem, w którym występował w pełnym wymiarze czasowym zakończył się zwycięstwem Cracovii.
Wyraźnie słabszy ranking notuje także Boubacar Dialiba, mimo strzelenia jednego gola (który w rankingu  jest dodatkowo punktowany). Senegalczyk brał udział we wszystkich pięciu porażkach Cracovii, a grał tylko w 8 spotkaniach ligowych w tym sezonie. Być może nie potrafi odnaleźć się w roli zmiennika, ale jeżeli nie poprawi swojej skuteczności, to  się tej roli prędko nie pozbędzie.

O tym jak duża jest obecnie konkurencja w zespole Jacka Zielińskiego świadczy choćby brak miejsca na placu dla Jakuba Wójcickiego, który w kuluarach wymieniany był nie tak dawno w szerokim kontekście reprezentacji kraju. Jest to zawodnik niezmiernie uniwersalny, choć od czasów, kiedy Mariusz Rumak w Zawiszy przestawił go na prawą obronę, to głównie z tą pozycją kojarzony. Mimo swojej uniwersalności Wójcickiego czeka w Cracovii twarda walka o miejsce na placu gry.

To pokazuje z jak mocną Cracovią mamy obecnie do czynienia. Ten zespół jest nie tylko wysoko w tabeli, ale gra szybką, efektowną i skuteczną piłkę. Na swoim boisku zdobył do tej pory najwięcej goli (23), o 8 więcej od drugie w tej klasyfikacji Legii.

Trzeba to wyraźnie powiedzieć. Brawo "Pasy". Tworzycie dobrą jakość w naszej Ekstraklasie, w dodatku przy dominującym  udziale krajowych zawodników.  Brawo. Świetna robota Jacka Zielińskiego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz