środa, 2 grudnia 2015

Ciekawe starcia w Ekstraklasie dziejszego wieczoru [aktualne serie Ekstraklasy]

Ciekawe starcia nastąpią dzisiaj wieczorem w ramach rozgrywek naszej piłkarskiej Ekstraklasy.Niepokonane od 7 wyjazdów Podbeskidzie przyjeżdża na stadion rewelacyjnie spisującej się ostatnio u siebie Cracovii. Pasy wygrały 5 kolejnych domowych spotkań, ale Podbeskidzie na wyjazdach radzi sobie świetnie.

20151202 - aktualne serie zespołów Ekstraklasy

Równolegle, o 20:30 toczył się będzie w Poznaniu mecz Lecha z Wisłą. Klasyk, który trudno zignorować. Wisła podrażniona porażką na własnym obiekcie z odwiecznym rywalem zza miedzy będzie dzisiaj szalenie niebezpieczna, ale z drugiej strony Lech jest na wysokiej fali wznoszącej i ma zamiar kontynuować marsz w kierunku mistrzowskiej ósemki. Kolejorz w lidze nie przegrał już 6 kolejnych spotkań. Co z tego może wyjść? Fascynujące widowisko. Nie ma innej opcji.W takiej sytuacji wygrani są jedynie tylko ci kibice, którzy mają możliwość nagrania obu wieczornych spotkań.

Wcześniej, bo o 18:00, na Łazienkowskiej Legia podejmie Górnika Łęczna. W tym spotkaniu jest jeden wyraźny faworyt, ale łęcznianom przysługuje pełne prawo sprawienia w Warszawie sensacji. Legii potrzebne są punkty, bo 10-punktowa strata w tabeli do Piasta Gliwice z pewnością nie odpowiada aspiracjom kibiców, działaczy i właścicieli klubu o europejskich ambicjach. Brak kompletu punktów Legii może dodatkowo grozić utratą drugiego miejsca na rzecz rozpędzonych i skutecznych Pasów.

Wczoraj Śląsk Wrocław nie zdołał dowieźć zwycięstwa do końcowego gwizdka sędziego, remisując ostatecznie w Niecieczy 1:1. Było to 10 kolejne spotkanie Śląska bez zwycięstwa. Dzisiaj przełamania po 6 spotkaniach bez wygranej będzie szukała Pogoń Szczecin w meczu z Lechią Gdańsk 18:00. Pogoń utrzymuje wysoką, piątą pozycję w tabeli i konsekwentnie stawia na swoją obiecującą młodzież. Za plecami Pogoni w tabeli robi się jednak coraz większy tłok. Jeżeli Pogoń nie zacznie wygrywać, to presja na wynik będzie w Szczecinie rosła. Spotkanie z Lechią ma zatem również spory ciężar gatunkowy dla Portowców.

Lechia potrzebuje punktów po prostu jak powietrza po 4 kolejnych porażkach. W przypadku ewentualnej piątej porażki z rzędu w Gdańsku może zrobić się mimo grudniowej słoty bardzo gorąco.

Przydatny link : aktualne serie zespołów Ekstraklasy

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz