czwartek, 5 grudnia 2019

Zbiorowa mądrość typerów - ROI AVG

Witajcie.

Chciałbym Was zachęcić i zaprosić do aktywnego typowania wyników spotkań na stronie www.futbolwliczbach.pl i z tej okazji przygotowałem dla Was niespodziankę.

Od dzisiaj możemy wspólnie tworzyć dla każdego spotkania bazę  wiedzy, która może się okazać przydatna przy podejmowaniu ostatecznych decyzji o typowaniu.

Na głównej stronie w ostatnim czasie umieściłem informacje o średnim ROI użytkowników, którzy zdecydowali się oddać swój typ na dany mecz. Myślę, że może to być ciekawe dla użytkowników naszego systemu. Żeby to lepiej zilustrować posłużę się przykładem z dzisiejszego dnia.

Spotkanie Ligue 1 pomiędzy zespołami Dijon  i Montpelier łącznie "obstawiło " w naszej wirtualnej  zabawie 22 użytkowników, z czego 17 podało wynik oznaczający wygraną gospodarzy ("jedynkę"), 5 z nich wybrało remis, nikt nie zdecydował się na typowanie wygranej gości tego dnia, mimo najniższego kursu.

www.futbolwliczbach.pl

W ostatnim wierszu na ekranie typowania pojawiła się informacja, że średnie ROI użytkowników, którzy wybrali "jedynkę" w tej lidze (FRA1) było ujemne i wyniosło -4,2%, natomiast średnie ROI typerów, którzy postawili na remis wyniosło w League1  + 8,3%.W tym przypadku padł właśnie remis 2:2 przy kursie @3.1
Nie zawsze stawianie na najbardziej popularne typy o najniższym kursie daje w dłuższym rozrachunku dobre rezultaty. Myślę, że obserwowanie tego wskaźnika może być realnie przydatne w Waszym typowaniu, a o to przecież na końcu chodzi. Do obliczeń powyżej brane jest pod uwagę ROI użytkownika w danej lidze w całym okresie typowania bez ograniczenia czasowego.

Ta zabawa będzie tym ciekawsza, im większa ilość użytkowników będzie zostawiała swoje typy. Bez Was ten mechanizm jest oczywiście martwy i bezwartościowy, dlatego cieszę się, że współtworzycie go ze mną.

Aby ubarwić naszą rywalizację na stronie z aktywnymi typami każdej ligi umieściłem tabelkę z TOP10 użytkowników, którzy uzyskali w czasie ostatnich 28 dni najwyższe ROI. Jeżeli regularnie będziecie znajdować się w czubie tego rankingu, to znaczy, że prawdopodobnie jesteście już bogaci.
Poniżej przykładowy screen  z bieżącej rywalizacji we francuskiej ekstraklasie.

www.futbolwliczbach.plBardziej szczegółowe informacje na temat struktury waszych własnych typów znajdują się na stronie do której prowadzi link na dole strony z typami.

Osobiście uważam, że najlepsze efekty w typowaniu przynosi skupienie się na wybranej lidze i solidne opracowanie maksymalnie kilku typów przed weekendem. Samodzielne prześledzenie osłabień w zespołach czy przecieków o atmosferze w drużynie jest często więcej warte niż zdawanie się na to co wymyślą inni.
Wspomniany na początku mechanizm pozyskiwania "zbiorowej mądrości" społeczności typerów też zawodzi. Mam nadzieję, że okaże się jednak czynnikiem przechylającym szalę na naszą stronę.

Po dodaniu do skryptu mechanizmu przeliczającego ROI czas ładowania strony wydłużył się do około 2 sekund, ROI przeliczane jest w locie, żeby łapać rozliczone typy z bieżącym dniem włącznie. Zastanawiam się czy w tych czasach 2 sekundy to nie jest zbyt długi czas oczekiwania na pojawienie się strony. Z drugiej strony sądzę, że warto poczekać te dwie sekundy, żeby poznać realną wartość typów użytkowników w kontekście wcześniejszej historii ich typowania.Pozdrawiam i życzę wszystkim powodzenia w typowaniu spotkań. Niech to będzie taki Mikołajkowy prezent niespodzianka od futbolwliczbach.pl. Pozdrawiam Mikołaj

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz