czwartek, 28 lipca 2016

Testowe typy na 2 kolejkę Lotto Ekstraklasy. Nie poszło najgorzej.

Tak jak pisałem wcześniej, postanowiłem nie udostępniać typów na pierwsze  kolejki ligowe Lotto Ekstraklasy. Mój nowy algorytm nie wymyślił jednak najgorszych typów. Postawił w tej fazie sezonu w większości na wygrane gospodarzy i pojawiło się sporo zielonego.

Druga kolejka nie była tak dobra jak pierwsza, ale bilans wypadł i tak na plusie.


Liczba meczow = 16
Liczba trafien = 8 (trafienia proc 50.00 %)
Suma_trafionych_kursów = 18.37
Yield singli = 14.81 %

Termalica, Cracovia, Piast i Wisła Płock  przewidywalne. 

Cztery zespoły, w tym jeden z beniaminków (ten z Płocka) okazały się przewidywalne dla algorytmu w obu kolejkach. W tym sezonie będziemy posługiwać się też analizą przewidywalności poszczególnych zespołów. Statystyki przewidywalności poszczególnych zespołów są bardzo mocno zróżnicowane. Warto mieć taką wiedzę, które zespoły zachowują się najbardziej przewidywalnie.

W tej fazie sezonu trudno o jakieś racjonalne typy, więc niezły wynik przyjmuję z dużą rezerwą, bardziej jako uśmiech losu. Zobaczymy jak algorytm poradzi sobie w 3 kolejce. 

Lechia wygrała w Lublinie z Górnikiem Łęczna, ale bramka strzelona przez gospodarzy grających w osłabieniu może potwierdzać, że wyjazdowego kompleksu Lechia nie ma jeszcze za sobą. Jeżeli ten zespół ma ambicje walki o podium, to zdecydowanie będzie musiał poprawić swoją moc na wyjazdach.

Świetnie radzi sobie Zagłębie Lubin na początku sezonu. Nie tłumaczy się zmęczeniem grą co 3 dni, nie tłumaczy się zmęczeniem dogrywką i grą przez 120 minut w czwartek, tylko przyjeżdża w niedzielę do Poznania i dość spokojnie ogrywa Kolejorza. Kilka minut po wejściu na boisko ładnym golem z wolnego popisuje się Filip Starzyński. Zagłębie emanuje spokojem i dojrzałością. W niczym nie przypomina większości naszych "pucharowiczów", którym gra w pucharach ciąży. Da się? Da się.

Brawo Zagłębie.

Wydaje się, że udane były transfery Bruk-Betu. Solidnie wygląda zespół z Niecieczy, który bronił się niedawno przed spadkiem. Zaskoczyła mnie wygrana Arki z Wisłą, ale jednak brak Wolskiego może być mocno odczuwalny dla Białej Gwiazdy. To właśnie przyjście tego zawodnika robiło różnicę pod Wawelem wiosną. Gratulacje dla Arki, która pokazała, że będzie mocna. Ładna gra Arki w Niecieczy w pierwszej kolejce przerodziła się w ładną dla oka i skuteczną w Gdyni.

Brawo Arka.


Nie będę jeszcze podawał kompletu typów na 3 kolejkę Lotto Ekstraklasy.
Może uchylę tylko nieśmiało rąbka tajemnicy. Wskazania algorytmu sugerują, że Legia może mieć spore problemy ze zdobyciem pierwszego kompletu punktów w Płocku, a remisem pachnie w Szczecinie. Ten drugi typ wydaje się dość wartościowy, gdyż Pogoń ma spore tendencje do remisowania, natomiast Śląsk pod wodzą Rumaka nie daje się łatwo rozklepywać.

Lechia  ma passę 10 spotkań domowych bez porażki, więc wizyta Wisły w Gdańsku będzie raczej dla gości walką o 1 punkt.Zagłębie Lubin może kontynuować efektowną serię 7 ligowych zwycięstw, tym cenniejszą, że 5 z nich miało miejsce w silniejszej grupie "mistrzowskiej" w końcówce sezonu. Czysta jedynka na Zagłębie może jednak okazać się ryzykowna, bo nie wiadomo jak zespół zniesie granie co 3 dni. W przypadku "pucharowiczów" zdecydowanie trudniej przewidzieć wynik. Zagłębie od 9 spotkań nie remisuje w lidze, Cracovia od 8, a Ruch od 7.

Ruch nie wygrał 7 wyjazdów z rzędu, więc także w Gdyni nie będzie faworytem.
Relatywnie młody zespół Niebieskich (średnia z 2 meczów 26 lat 279 dni) - znowu będzie sporą niewiadomą. Prawdopodobnie porażki będzie przeplatał niespodziewanymi zwycięstwami.
Podobnie może być z Lechem Poznań, Piastem Gliwice i Wisłą Płock, które w pierwszych 2 kolejkach zaprezentowały jeszcze młodsze zespoły. Średnia wieku zespołów Lotto Ekstraklasy w pierwszych 2 kolejkach wygląda następująco:

Wisła Płock 26 lat 106 dni;
Piast Gliwice 26 lat 245 dni;
Lech Poznań 26 lat 263 dni;
Ruch Chorzów 26 lat 279 dni;
Pogoń Szczecin 26 lat 294 dni;
Wisła Kraków 26 lat 336 dni;

Korona Kielce 27 lat 102 dni;

Jagiellonia 27 lat 108 dni;
Termalica 27 lat 115 dni;
Lechia Gdańsk 27 lat 163 dni;
Zagłębie Lubin 27 lat 172 dni;

Cracovia 27 lat 183 dni;
Arka Gdynia 27 lat 363 dni;
Legia Warszawa 28 lat 122 dni;
Śląsk Wrocław 29 lat 163 dni;
Górnik Łęczna 30 lat 125 dni

O średniej wieku zespołów Ekstraklasy pisałem także w podsumowaniu jesieni 2015
http://www.futbolwliczbach.pl/2016/02/modziezowcy-w-ekstraklasie-ranking.html

W najbliższy weekend rusza I i II liga polska. Emocji będzie coraz więcej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz