czwartek, 9 lutego 2017

Koniec zimy. Rusza piłkarska Ekstraklasa.

Już w piątek startuje piłkarska Ekstraklasa w Polsce.

Trudno przewidzieć jak wystartują poszczególne zespoły. Kto zaliczy falstart, a kto rozpocznie wiosenną rywalizację od 3 oczek.


Szacunkowe rankingi zawodników poszczególnych klubów Ekstraklasy i I ligi w takim formacie


generowane na podstawie statystyk  graczy dostępne są tutaj.

Dokonania poszczególnych zawodników Ekstraklasy też zebrałem w jednym, wspólnym rankingu, którego format jest wam już znany z wcześniejszych sezonów. Link tutaj.

Osobny ranking pokazuje jesienny dorobek młodzieżowców [U21] w Ekstraklasie. Link tutaj.


Z okazji startu ligi prezentuję typy algorytmu futbolwliczbach.pl na spotkania 21 kolejki. Link tutaj.
Algorytm FwL w zasadzie zgadza się z oceną szans zespołów wg oferty buków. Wyjątek stanowi typowanie spotkania w Chorzowie, gdzie algorytm widzi wygraną gospodarzy, a buki wręcz przeciwnie.


Do tych typów podchodziłbym jednak z dużą nieśmiałością. Liga po tak długie przerwie nie jest łatwa do analizowania jakimikolwiek algorytmami.

Na pewno trudno uzyskać takie rezultaty jak w angielskiej Premier League czy nawet Championship, która gra praktycznie bez istotnej przerwy a rzadkość stanowią tam takie sytuacje, że wymieniana jest połowa wyjściowej jedenastki.W takiej lidze zdarza się algorytmowi trafić wyniki 8 na 10 spotkań.

trafnie wytypowana przez algorytm FwL wyjazdowa wygrana Sundelandu przy kursie @5,45

Ekstraklasa jest bardziej nieprzewidywalna w typowaniu rozstrzygnięć, ale właśnie dzięki temu może być bardzo ciekawa. Kibice wszystkich zainteresowanych zespołów usychają już wręcz z tęsknoty za ligowym futbolem, więc na pewno z radością przyjmą koniec piłkarskiej zimy, który właśnie w piątek stanie się faktem.
Pozostaje wszystkich zaprosić na stadiony.

P.S. Miałem nadzieję, że uda mi się opracować dla Was listę nazwisk kilku (głównie młodych) polskich zawodników, którzy według statystyk najlepiej rokują pod względem dalszego piłkarskiego rozwoju. Niestety, przegrałem walkę z czasem. Prace nad rozbudową algorytmu typującego wyniki głównie w innych europejskich ligach pochłaniają cały mój wolny czas. Dopóki nie skończę tego co jest zaplanowane, to nie będę za wiele pisał na blogu. Ale mam nadzieję, że uda mi się kiedyś wrócić do regularnego pisania.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz