czwartek, 30 marca 2017

Ruszają testy typera FutbolwLiczbach.

Osoby zainteresowane zapraszam do rejestracji i testowania nowego systemu typowania wyników na stronie z typami, gdzie będzie można także zapoznać się na bieżąco z typami algorytmu futbolwliczbach. Najlepszych, którzy wykażą się w polskich ligach czekają pewne niespodzianki.Typer FutbolwLiczbach - rejestracja

Zasady punktacji są następujące:

  • za bezbłędnie wytypowany wynik - 10 pkt,
  • jeżeli gracz poprawnie wytypuje wynik na zasadach totalizatora sportowego (1,X,2), ale pomyli się o pewna ilość bramek, to wówczas za każda bramkę różnicy od 10 pkt odejmuje się 1 punkt,
  • jeżeli uczestnik nie trafi wyniku na zasadach totalizatora sportowego (1,x,2), to za każdą bramkę różnicy odejmowany jest także 1 pkt, ale od 5 punktów, możliwe jest zatem uzyskanie ujemnej liczby punktów w przypadku pomyłki o duża ilość bramek,
  • przykład 1: wynik 3:2, typ 2:1, punkty 10 - 2 = 8 pkt,
  • przykład 2: wynik 3:2, typ 0:1, punkty 5 - 4 = 1 pkt,
  • przykład 3: wynik 1:4, typ 3:0, punkty 5 - 6 = -1 pkt
Jak widać w nie ma tutaj do typowania łatwych spotkań. Nawet w przypadku "pewniaków" istotne jest prawidłowe przewidzenie rozmiarów zwycięstwa.

Proszę się nie rejestrować, jeżeli nie chcecie aktywnie uczestniczyć w typowaniu, nieaktywni użytkownicy będą automatycznie blokowani.

Ze względu na testy wydajności systemu pod większym obciążeniem początkowo liczba nowych użytkowników będzie ograniczona.

Jeżeli system udźwignie obciążenia w warunkach największego obciążenia w weekend, to limit liczby użytkowników systemu będzie stopniowo zwiększany.

Podczas rejestracji wybieracie klub. FwL nie zakłada czegoś takiego jak zmiana barw klubowych, więc proszę wskazać klub świadomie. Zakładam, że z czasem pojawią się na stronie wyników także rankingi klubowe, gdzie najlepsi typerzy z każdego klubu będą zdobywali punkty na konto swojego klubu.

Po rejestracji proszę o e-maila na futbolwliczbach@gmail.com z podaniem ligi, w której chcecie typować.


Strona gdzie są typy algorytmu i gdzie jednocześnie możecie typować wyniki wygląda mniej więcej tak:

Typowanie wyników.
U góry znajduje rozwijalna lista opcji dat oraz lista dostępnych lig. Dzisiaj nie ma spotkań objętych typowaniem, więc trzeba zmienić datę na jutro (tomorrow).

Ligi zagraniczne na razie nie są dla Was dostępne. Dostęp do nich możecie uzyskać jeżeli znajdziecie się w gronie najlepszych typerów. W piłce chodzi w końcu o wyniki :)

Podajecie spodziewany przez Was wynik i naciskacie przycisk "Dodaj". Po zapisaniu Waszego typu będzie on dla was widoczny. Na starcie rywalizacji będziecie widzieli tylko swoje własne typy.

Do momentu startu spotkania można typ usunąć i dodać inny jeżeli zmienicie zdanie.

Oddany typ można do momentu startu meczu usunąć.Pozycja w rankingu typerów zależy od średniej liczby punktów, na typowany przez was mecz. Najważniejsza jest zawsze jakość.

Tabela wyników będzie miała taki mniej więcej format:

Wyniki typeraWszelkie uwagi odnośnie pracy skryptów do typowania proszę wysyłać na e-mail
futbolwliczbach@gmail.com . Będę starał się je przeanalizować.

W zeszły weekend Ekstraklasa pauzowała, ale w I lidze algorytm wykazał się niezłą intuicją trafiając wyniki 4 z 5 rozgrywanych spotkań.Algorytm przewidział m.in. remis w Puławach, wygraną Stali nad rewelacyjnymi Wigrami. Blisko był remisu w Bielsku, bo wskazywał 40% szans na taki scenariusz.

Zobaczymy jak typy sprawdzą się w ten weekend. Pozdrawiam MG

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz