poniedziałek, 13 marca 2017

FwL typował wyniki Ekstraklasy tym razem na szóstkę. ROI 74%.

Ekstraklasa  typowana na szóstkę :)


Typowania algorytmu FwL w polskiej Ekstraklasie wypadły bardzo dobrze. Algorytm trafnie przewidział 6 na 8 wyników spotkań:



Wygrane Lecha, Jagiellonii i Legii, to można tak rzec wygrane planowe, ale już zwycięstwa Wisły Płock z Bruk-Betem czy Ruchu z liderem banalne nie są. Dzisiejszy remis Cracovii, za który zakłady przyjmowane były przedmeczowo po około @3,5 również nie był uznawany przez buków za prawdopodobny.

Sześć trafnych strzałów w Lotto Ekstraklasie dało średni Yield z singli na poziomie 74,5% . W pięciu kolejkach wiosny algorytm typował z dodatnim Yield czterokrotnie:
  • kolejka 21  +11,13%;
  • kolejka 22 +23,13%;
  • kolejka 23 -18,13%;
  • kolejka 24 +35,75%;
  • kolejka 25 +74,50%

Prognozy  algorytmu są tej wiosny dostępne free. Jeżeli chcecie je poznać zaglądajcie na strone Typer FutbolwLiczbach.pl


Yield 21,11 % w I lidze.

I liga również na plusie w obecny weekend. 5 trafień algorytmu na 9  spotkań zapewniło średni Yield z singli na poziomie +21,11%.



Rozgrywki zaplecza Ekstraklasy są jednak znacznie trudniejsze do przewidzenia. Mniejsze budżety, krótsze ławki rezerwowych, mniej przewidywalnej jakości, więcej eksperymentów, młodych talentów. To wszystko powoduje, że znacznie trudniej tutaj wygenerować naprawdę dobre typy. Tym razem się udało.  Faworyci nie zawiedli w tych 5 spotkaniach. W pozostałych mieliśmy niespodzianki i żadnej z nich algorytm nie wyłapał, niestety. To dopiero druga kolejka wiosny, trzeba więc zachować powściągliwość w opiniach.

 Co dalej z Sandecją?


Sensacją nie jest wygrana Sandecji nad Zagłębiem, ale jej rozmiary już tak. Kibice Sandecji mieli okazję zobaczyć w akcji zespół grający jak z nut. Zapachniało Ekstraklasą w Nowym Sączu. Może to jest czas, żeby działacze i władze miasta na poważnie zabrały się za dostosowanie stadionu do wymagań Ekstraklasy. A może nowy, kameralny obiekt z możliwością dalszej rozbudowy według modelu realizowanego na obiekcie Łódzkiego Klubu Sportowego? Sandecja z nowym stadionem, to brzmi dobrze. Ile lat można ignorować, że zespół zgłasza poważne aspiracje do zaprezentowania się kibicom w Ekstraklasie?

Sandecja Nowy Sącz jednym z faworytów do awansu?


W sezonie 2009/2010 Sandecja była bardzo blisko awansu do Ekstraklasy, ustępując tylko Widzewowi oraz  Górnikowi Zabrze (zabrzanom zaledwie o 2 punkty).


7 lat temu Sandecja zdobyła w 34 meczach 59 punktów, czyli 1,73 punku na mecz.
Obecnie w 19 spotkaniach zgromadziła 33 oczka, czyli .....również 1,73 punkty na mecz. Formę z jesieni Sączersi potwierdzili już wiosną, więc zapowiada się ostra walka o historyczny awans. Do dzieła panowie działacze, samorządowcy, politycy. To nie jest czas żeby stać i patrzeć z założonymi rękoma na rozwój wydarzeń. Trzeba nakręcać koniunkturę na futbol w Sączu.

#StadionDlaSandecji

To nie jest sytuacja sprzyjająca sportowej rywalizacji, jeżeli zawodnicy i pracownicy klubu mają co roku świadomość, że awans może być problemem dla klubu, miasta. Nowoczesny, wygodny obiekt na pewno przysluży się budowaniu dobrej marki piłkarskiej Sandecji, niezależnie od losów awansu. Na pewno warto inwestować piłkę w takim mieście, gdzie na I ligę potrafi przychodzić po 4 tysiące kibiców. Ile przyszłoby na Ekstraklasę?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz