środa, 23 listopada 2016

I liga. Kto zasłużył na wyróżnienie?

Spora ilość ciekawych zawodników walczy w na zapleczu Ekstraklasy o przepustkę do krajowej elity czy dalszą przygodę z piłką za granicą. Oto kilka postaci, które jesień 2016 mogą zaliczyć do udanych.

Runda życia w wykonaniu obrońcy Tomasza Lewandowskiego?

Nie wyszła mu przygoda w rodzinnym mieście z Olimpią. Na trzecim szczeblu rozgrywek złapał jednak pewność siebie i wrócił do I ligi do Pogoni Siedlce, w której rozgrywa najlepszy sezon w dotychczasowej karierze. Czy będzie w stanie utrzymać taki poziom? Ranking na poziomie 1.07 to już jest półka zespołów pukających do Ekstraklasy. Do tej pory najlepszy sezon 2014/2015 w wykonaniu tego zawodnika na poziomie 0.56 punktu rankingowego.

Tomasz Lewandowski - środkowy obrońca Pogoni Siedlce.

Pogoń Siedlce - Michał Bajdur pomocnik 1994 - rank 1.02.  Szlify z akademii Legii Warszawa procentują dobrą grą tego zawodnika w Siedlcach. Na razie I liga, ale wydaje się, że kwestią czasu są występy tego gracza w Ekstraklasie.

Pogoń Siedlce - Konrad Wrzesiński 1993 - boczny obrońca; rank 1.03. Ma za sobą debiut w Ekstraklasie w barwach Polonii Warszawa. Obecnie stanowi jeden z filarów Pogoni Siedlce.

GKS Tychy -Wojciech Szumilas - pomocnik rocznik 1996 - gol co 177 minut , 2 bramki w sezonie. Trudno w grupie zawodników GKS-u znaleźć jakieś wyraźne pozytywy. Może właśnie ten młody pomocnik, który nie potrzebuje biegać po boisku kilka godzin, żeby strzelić gola.

Sebastian Zalepa - Stal Mielec - obrońca 1990 - rank 0.81. Zalepa ma już swoją markę od czasu występów we Flocie. Ekstraklasy posmakował w Łodzi. Prezentuje stabilny poziom i przewidywalną jakość, jak na warunki I ligi.

Adrian Liberacki - Stal Mielec - obrońca 1994- rank 1.09 - awans do I ligi ze Stalą, wcześniej przygoda we Włoszech. Ciekawy zawodnik, którego postępom warto uważnie się przyglądać.

Michał Jakóbowski - Chojniczanka - pomocnik; rank 1.09 . Debiut w Lechu 3 sezonu temu. Potem konsekwentna praca i podnoszenie swoich umiejętności, zbieranie doświadczenia. Bytovia Bytów, Chojniczanka Chojnice. Jakóbowski na pewno jest wartościowym uzupełnieniem siły tegorocznej rewelacji I ligi.
Michał Jakóbowski - pomocnik , Chojniczanka Chojnice

Po zakończeniu rundy jesiennej opublikuję pełen ranking zawodników I ligi. Będzie to już druga jego  edecja. O rankingu I ligi  z sezonu 2015/2016 pisałem tutaj:

Ranking zawodników I ligi [486 nazwisk]. Zobacz jak wypadli w nim zawodnicy Twojego klubu. 

P.S. W obecnych rozgrywkach na wyróżnienie zasłużyło przynajmniej kilkudziesięciu zawodników. Mam nadzieję, że znajdę trochę czasu żeby ich sukcesywnie zaprezentować.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz