czwartek, 1 czerwca 2017

Niepołomice ponownie w I lidze. [ranking zawodników]

Puszcza Niepołomice ponownie awansowała na zaplecze Ekstraklasy. Pierwsze podejście klubu do gry w I lidze w sezonie 2013/2014 zakończyło się spadkiem tego zespołu po zdobyciu 33 punktów.

Ciekawe jak zaprezentuje się Puszcza w nadchodzących rozgrywkach. Do utrzymania w I lidze potrzeba jednak około 38-40 punktów.

Stadion daje radę w I lidze.


Niepołomice dysponują kameralnym, ale nowoczesnym stadionem z zadaszoną całkowicie trybuną główną.


Całkowita pojemność stadionu według portalu stadiony.net wynosi  2118 widzów. Do sektora gości wpuszczane są maksymalnie 192 osoby.

Poniżej prezentuję ranking zawodników Puszczy, którzy wywalczyli awans do pierwszej ligi.

Puszcza Niepołomice 2016/2017 II liga [ranking zawodników]
Wartości rankingów ulegną jeszcze kosmetycznym zmianom po ostatnim spotkaniu. Docelowy ranking dostępny będzie pod linkiem znajdującym się wyżej.

Puszcza tak samo jak Raków i Odra przez większą część sezonu w bramce korzystała z młodzieżowca - Marcina Staniszewskiego. Można więc powiedzieć, że to jest pewien element wspólny przy komponowaniu zespołu na awans - młodzieżowy bramkarz.
W roli młodzieżowców Puszczy obsadzani byli ponadto pomocnik Filip Wójcik (3 gole w lidze), napastnik Arkadiusz Gajewski, boczny obrońca Jakub Zagórski wyłączony niestety z gry w końcówce sezonu po urazie kolana.

Obroną Puszcza stoi.


Filarem defensywy Puszczy okazał się Piotr Stawarczyk grający rok wcześniej w I lidze w Zawiszy Bydgoszcz. Doświadczony, 33-letni środkowy defensor był także autorem 6 goli  w efekcie czego grając w II lidze uzyskał prawie taki sam ranking jak rok wcześniej w I lidze, co nie jest proste.
Drugi ze środkowych obrońców - Michał Czarny (28 lat) także strzelił 6 goli. Dobrze opracowane stałe fragmenty gry na pewno przyczyniły się do awansu Puszczy.

7 goli dla Puszczy jest autorstwa doświadczonego napastnika  Marcina Orłowskiego. 6 goli ma na koncie Bartosz Żurek, pomocnik pozyskany z Elany Toruń.
Puszcza w zimowym okienku nie doznała w kadrze żadnego istotnego uszczerbku, a pozyskani zawodnicy podnieśli poziom rywalizacji.

Mateusz Bartków boczny obrońca (26 lat) pozyskany z Sandecji oraz 18 letni pomocni - Dominik Zawadzki z juniorów Progresu Kraków mają ranking przeliczany na jednostkę czasu wyższy niż średnia zespołu, odpowiednio 0.57 i 0.62 przy średniej 0.49, co pokazuje, że Puszcza z tymi zawodnikami w składzie punktowała lepiej.

W drugiej linii Puszczy najwyższe rankingi uzyskali Maciej Domański i Marcel Kotwica.


Puszcza Niepołomice ze średnią wieku 25 lat i 193 dni.


Średnia wieku zespołu Puszczy z 33 rozegranych do tej pory spotkań ligowych wynosi 25 lat i 193 dni, zatem zespół z małopolski jest młodszy od Rakowa i Odry. Tak jak pisałem wcześniej średnia wieku Rakowa Częstochowa to 26 lat i 56 dniOdry Opole 25 lat i 331 dni.

 Najstarszy zespół Puszczy .

Puszcza Niepołomice - Kotwica Kołobrzeg, 2 : 1 , data_meczu - 2017-04-08
średni wiek zawodników w dniu meczu to 26 lat i 129 dni.

Najmłodszy zespół Puszczy: 

Puszcza Niepołomice - Olimpia Elbląg, 1 : 1 , data_meczu - 2016-10-15
średni wiek zawodników w dniu meczu to 24 lata i 256 dni.Prezes: Jarosław Pieprzyca (od 16 stycznia 2011)
Trener: Tomasz Tułacz (od 13 sierpnia 2015)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz