niedziela, 3 stycznia 2016

Czy Kamil Drygas będzie wzmocnieniem Pogoni Szczecin?

Czy Kamil Drygas będzie wzmocnieniem Pogoni Szczecin?Niedawno publikowałem ranking zawodników Pogoni Szczecin. Jeżeli ktoś chciałby się z nim zapoznać to zapraszam tutaj :

Jaki jest najmłodszy zespół czołówki Ekstraklasy?

Najkrócej i  bez przedłużania wynika z niego, że zespół Pogoni gra w tym sezonie ze średnim rankingiem na poziomie 1,88 punktu na minutę.
Kamil Drygas na takim poziomie nie rozegrał jeszcze żadnego sezonu, ale jest zawodnikiem o 10 lat młodszym od Rafała Murawskiego. Najlepiej punktował w Zawiszy w sezonie 2013/2014, bo na poziomie 1,65, ale na pewno stać go na więcej.

 

 

Kamil Drygas w ekstraklasie zaistniał  w Zawiszy Bydgodzcz

 

 

 Jak można łatwo zauważyć Pogoń konsekwentnie stawia na młodych, perspektywicznych zawodników i robi z głową. W Pogoni często gracze nabierają wartości. Czy potrafię sobie wyobrazić Drygasa grającego na poziomie 2.00 punktów na minutę? Dlaczego nie?

Świetne walory defensywne uzupełnia dobre uderzenie z dystansu i całkiem spore jak na defensywnego pomocnika inklinacje do kombinacyjnej gry na małej przestrzeni pod bramką rywala. Ma też spory ciąg na bramkę. Często przechylał szalę na korzyść swojego zespołu zamykając akcję w takim miejscu, gdzie rywale nie spodziewali się defensywnego pomocnika.

Dawniej byłem zauroczony jego grą. Niestety, od czasu kiedy razem z kolegami wyparł się kibiców Zawiszy, którzy zjeździli za nimi tysiące kilometrów tczytaj rudno mówić o sympatii. Szkoda, że nie skorzystali w tym krytycznym momencie z możliwości siedzenia cicho i nie zabierania głosu. Tak robi większość piłkarzy w podobnej sytuacji. Czasami próbują stawać w obronie środowiska kibiców. To co zrobili piłkarze Zawiszy nie zdarza się często. Kibice żadnego klubu nie należą do cichych i pokornych baranków, ale żeby się ostentacyjnie od nich odwrócić? Faktem jest, że doświadczonych zawodników rzeczywiście związanych emocjonalnie z Zawiszą Radosław Osuch pozbył się wiele miesięcy wcześniej.

Mimo wszystko wolę wierzyć, że postąpił tak jako młody, nieopierzony młokos i coś od tego czasu zrozumiał. Być może czegoś się dowiemy na ten temat, gdy głębiej odetchnie portowym powietrzem?

Tak czy inaczej, Kamila Drygasa pewnie bardziej zapamiętam z jego gry z charakterem.
Więcej na temat na Kamila Drygasa czytaj tutaj.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz