czwartek, 31 grudnia 2015

Zagłębie powróciło do Ekstraklasy w dobrym stylu. Jest obiecująca młodzież. Są wyniki.

Kolejnym klubem, dla którego przygotowałem rankingi zawodników jest Zagłębie Lubin.

Zagłębie Lubin w sezonie 2015/2016 w Ekstraklasie

Klub z Lubina po jednym sezonie grania na zapleczu ekstraklasy powrócił do elity i trzeba przyznać, że zrobił to w niezłym stylu. Siódme miejsce w ligowej tabeli pokazuje, że w Lubinie udało się stworzyć naprawdę solidny zespół. W składzie "Miedziowych" pojawia się sporo młodzieży i to wartościowej.

Średnia wieku Zagłębia Lubin w przekroju jesieni wynosi 27 lat i 173 dni. To nieco mniej niż Legia i Ruch, ale więcej niż Piast, Lech, Cracovia i Pogoń:

• Zagłębie Lubin - 27 lat i 173.
Najstarszy zespół Zagłębia zagrał w zremisowanym bezbramkowo meczu z Pogonią (28 lat i 101 dni), najmłodszy zespół Zagłębia tej jesieni ( 26 lat i 198 dni) wygrał 2:0 z Termalicą Brukbet Nieciecza.

Jest trochę młodzieży.

Przyznaję, że zaskoczył mnie nieco średni wiek Zagłębia. Spodziewałem się, że Zagłębie gra młodszym zespołem. W końcówce sezonu "Miedziowi" pokazali młodziutkiego Pawła Żyrę z rocznika 1998, ale rozegrał tylko 135 minut w Ekstraklasie. Epizody zaliczyli także 3 zawodnicy z rocznika 1997: Karol Żmijewski , Eryk Sobków i Filip Jagiełło. (Dobrze punktuje w rankingu młody, 20-letni napastnik, Krzysztof Piątek. Rozegrał ponad tysiąc minut w Ekstraklasie i zdobył dwa gole. W rankingu wypada bardzo dobrze ze wskaźnikiem 1,80 punktu na minutę. To jeden z lepszych wyników spośród graczy Zagłębia.  Rok temu, w I lidze, był bardziej skuteczny. W 30 meczach zdobył 8 goli. Wymagania ekstraklasy są na pewno wyższe, ale gol co 500 minut, to dla napastnika wynik, który trzeba poprawić. Kolejny zawodnik młodego pokolenia w drużynie "Miedziowych" to wychowanek klubu - Jarosław Kubicki. Młody pomocnik, 20-latek z rocznika 1995 dostał szansę gry w 14 spotkaniach w pełnym wymiarze czasowym i punktuje przyzwoicie (1,35 w rankingu). Bilans tych jego to 4-4-6.

Młody środkowy obrońca, Jarosław Jach, w sezonie 2013/2014 zdołał zaledwie pokazać się na boisku w dwóch przegranych spotkaniach. W sezonie 2014/2015 jesienią dostawał szanse w I lidze, jednak całą wiosnę grał w rezerwach Zagłębia. Obecny sezon z pewnością zaliczyć może do udanych. Rozegrał już więcej minut niż w I lidze rok temu. Strzelił dla Zagłębia 2 gole i skończył jesień ze świetnym rankingiem na poziomie 2.03. O miejsce w składzie Jach rywalizował z Doświadczonym Maciejem Dąbrowskim i patrząc na ich obu rankingi (Dąbrowski w tym sezonie tylko 1,15), młodzian punktuje lepiej. Jeżeli utrzyma taką skuteczność do końca sezonu, to wykręci ranking lepszy niż najlepszy do tej pory ranking Macieja Dąbrowskiego - w swoim najlepszym sezonie w Pogoni Szczecin osiągnął ranking na poziomie 1.82.

Zdecydowanie zawodzi Vlasko. Ten zawodnik ma z pewnością większe umiejętności niż zaprezentował do tej pory kibicom w Polsce. Nie potrafi przekonać do siebie trenera Stokowca, ale trudno się dziwić. W rankingu punktuje na poziomie 0.87. Być może potrzebuje przełamania. To jest człowiek potrafiący kopać piłkę i szybko myśleć na boisku.Może jeszcze w Zagłębiu zapisze lepszą kartę wiosną.

Bilans Zagłębia z rywalami w Ekstraklasie.

Korzystając z okazji chciałbym zaprosić do zapoznania się z tabelą pokazującą bilans spotakań Zagłębia Lubin z poszczególnymi klubami w Ekstraklasie:

Bilans Zagłębia Lubin z rywalami w Estraklasie

kliknij tutaj i zobacz cały bilans Zagłębia

Po kliknięciu z nazwę klubu rywala w powyższym zestawieniu pokazuję się historia pojedynków Zagłębia Lubin z tym klubem.

Warto zwrócić uwagę, że Zagłębie ma na koncie okrągłe 200 domowych zwycięstw i przymierza się do wygrania setnego wyjazdu. Klub ze stabilnym budżetem i z posiadającą dobrą markę akademią piłkarską. Wypada żeby Zagłębie grało solidny futbol.