wtorek, 14 czerwca 2016

Ranking młodzieżowców [U21 - I liga].

Zapraszam Was do zapoznania się rankingiem młodzieżowców, którzy w sezonie 2015/2016 wystąpili na zapleczu Ekstraklasy.

Część z nich w przyszłym sezonie będziemy mieli okazję ocenić na boiskach Ekstraklasy, inni staną się łakomym kąskiem dla I ligowców, którzy jednego zawodnika kategorii U21 muszą mieć zgodnie z regulaminem na boisku.

Posiadanie ciekawych młodzieżowców jest ważnym warunkiem osiągania sukcesów w tej klasie rozgrywkowej.

Pierwsza dziesiątka w rankingu prezentuje się tak:Zapraszam do zapoznania się z całym rankingiem, którego nie będą tutaj na bloga rzecz jasna przepisywał.


Zobacz pełen ranking:

Ranking zawodników [U21]- I liga sezon 2015/2016


W rankingu znalazło się 111 młodzieżowców. Być może jest na tej liście kilku zawodników z potencjałem nie gorszym niż Bartek Kapustka, który tak świetnie wkomponował się w reprezentacyjny zespół Adama Nawałki. Czasami potrzeba trochę wiary w umiejętności młodego zawodnika i jego talent potrafi uwidocznić się w bardzo szybkim tempie.

I liga to miejsce, gdzie wiele młodych talentów podlega ciągłemu szlifowaniu.

Młodzi zawodnicy dzięki regulaminowi wymagającemu w I lidze obecności młodzieżowca na boisku czasami bardzo wcześnie dostają szanse zaprezentowania swoich umiejętności i ją wykorzystują.

Takim przykładem może być Damian Ciechanowski, który wiosnę spędził w Olimpii Grudziądz.
Ten zawodnik już 3 sezony temu, w wieku juniora młodszego został przez Ryszarda Tarasiewicza włączony do zespołu Zawiszy na 9 ostatnich spotkań i pomógł temu klubowi w historycznym awansie do Ekstraklasy. W obecnym sezonie wiosną przeniósł się do Grudziądza, gdzie okazał się jednym ze wzmocnień na miarę utrzymania Olimpii w I lidze.
W obecnym sezonie najmłodszym zawodnikiem, który rozegrał w I lidze ponad 500 minut jest 18-letni Ernest Dzięcioł, urodzony w Warszawie obrońca Pogoni Siedlce (rocznik 1998).
  • Ernest Dzięcioł; Pogoń Siedlce, ranking 509, 726 minut, bilans spotkań 4-3-6.


Z rocznika 1997 na wyróżnienie w I lidze zapracowali:
  • Miłosz Kozak; Wigry Suwałki, ranking 679, 737 minut,  bilans spotkań 5-5-3;
  • Paweł Szołtys; GKS Katowice, ranking 835, 994 minuty, bilans 10-5-8;
  • Mateusz Wieteska; Dolcan Ząbki, ranking 437, 505 minut, bilans 3-3-2.
Ten  ostatni zawodnik stał się jedną z ofiar wycofania Dolcanu Ząbki z rozgrywek w zimie. Wiosnę spędził w rezerwach Legii w III lidze, a przy okazji pomógł kolegom w wygraniu Centralnej Ligi Juniorów w Polsce. Z punktu widzenia rozwoju tego zawodnika kilkanaście spotkań rozegranych wiosną na poziomie I ligi dałoby mu zdecydowanie większe ogranie w seniorskiej piłce.

W rocznikach 1996 oraz 1995 znajdujemy w rankingu sporo młodzieżowców, którym warto się przyglądać uważnie, bo ewidentnie dali sobie radę na poziomie I ligi.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz