niedziela, 5 czerwca 2016

Pogoń Siedlce pozostaje w I lidze. Podsumowanie 34 kolejki I ligi.

Nasz algorytm na koniec sezonu trafił 4 rozstrzygnięcia na 8 spotkań 34 kolejki, w tym remis w Gdyni przy kursie @3,5 co dało sumarycznie Yield na skromnym plusie 5,87%.

8,475,87%

Średnia skuteczności prognoz z całej wiosny w I lidze przekracza połowę trafionych typów (61 na 120 spotkań), dokładnie 50,83%.

Olimpia Grudziądz została pokonana pierwszy raz po serii 8 wyjazdów bez porażki.
Rozwój Katowice nie zremisował żadnego z 23 kolejnych spotkań I ligi, a Zagłębie Sosnowiec 12 kolejnych, a Sandecja 10 kolejnych.
GKS Bełchatów przełamał serię 8 spotkań bez wygranej i efektownie rozbił Bytovię 5:1. Bytovia przerwała serię 6 spotkań bez porażki, a Chojniczanka serię 5 spotkań bez porażki.

serie I ligi po 34 kolejce

Arka nie przegrała 19-go spotkania ligowego z rzędu, jednak już od 4 spotkań domowych nie potrafi wygrać na swoim stadionie. Może paradoksalnie łatwiej będzie jej grać w Ekstraklasie, gdzie zespoły będą do Gdyni przyjeżdżały z nieco innym nastawieniem.  Miedź bez porażki już od 12 spotkań, do tego przedłużyła serię bez domowej porażki do 10 spotkań. Solidnie w Legnicy się zrobiło wiosną. jeszcze trochę więcej skuteczności z przodu i będzie walka o Ekstraklasę.

GKS Katowice w doliczonym czasie gry strzelił zwycięskiego gola Wiśle Płock co dało 3 miejsce w tabeli Załębiu, GKS-owi czwarte, a Zawisza spadł na 5 lokatę. Chrobry ostatecznie po remisie w Gdynia osiągnął 6 miejsce w tabeli wyprzedzając bezpośrednim bilansem spotkań siódmą Miedź.
8 lokata przypadła Bytovii, a 9 Sandecji. Wigry, które tydzień temu wywalczyły utrzymanie w I lidze zakończyły zmagania na dobrym, 10 miejscu.

Pogoń Siedlce musiała wygrać, żeby bez oglądania się na roszady przy licencyjnym stoliku. I wygrała. Skromne 1 : 0 z Chojniczanką wystarczyło do zajęcia 14 lokaty. Na ten ważny mecz pofatygowało się, co warto podkreślić około 2,5 tysiąca kibiców. Gratulacje dla Siedlec.

Na pozycji barażowej znajduje się obecnie MKS Kluczbork.
Na 16, spadkowej  pozycji znajduje się GKS Bełchatów i może liczyć już tylko na brak licencji Zawiszy.

Nie udał się rewanż Zagłębia Sosnowiec na Zawiszy grającym w połowie juniorskim składem. Powód do rewanżu był poważny, bo łomot  w Bydgoszczy 1:6 w grudniu musiał zaboleć.

Zawisza w podstawowym składzie wystawił 6 juniorów, bo wielu zawodników opuściło już plajtujący klub. Z tego grona trójka debiutowała w seniorskim futbolu. Po przerwie debiutowali kolejni juniorzy

Szybko zdobyte przez Zagłębie 2 dwa gole zwiastowały możliwość rewanżu Zagłębia w podobnych wymiarach jak grudniowa porażka w Bydgoszczy, jednak bydgoskiej młodzieży udało się wytrzymać z wynikiem 0 : 2 do przerwy.
Po zmianie stron udało się Zawiszy wypracować rzut karny, który wykorzystał Szymon Lewicki, a Zagłębie kończyło mecz w dziesiątkę. Zawisza nie zdołał wyrównać, ale napędził stracha faworytom tego meczu. W 83 minucie spotkania Szymon Lewicki nie wykorzystał kolejnego karnego, który mógł dać Zawiszy w młodzieżowym składzie remis 2:2. Jest  w Bydgoszczy ciekawa ta młodzież :) Mimo porażki, duże gratulacje. Być może w przyszłym sezonie będzie na kim oprzeć kolejną odbudowę Zawiszy, nie wiadomo jeszcze tylko na jakim poziomi rozgrywkowym.

W II lidze typowanie także trafne w 34 kolejce w połowie przypadków ze skromnym dodatnim Yield  na poziomie 17%: