wtorek, 17 lipca 2018

Ruszają ligowe zmagania w Japonii, zobacz typy algorytmu.

W środę o 12:00 startuje japońska JLeague. Oczywiście w nadchodzącej rundzie jesiennej będziemy publikowali typy algorytmu futbolwliczbach na spotkania tej ligi. Wszystkie typy dostępne są za darmo na stronie futbolwliczbach.pl  bez konieczności logowania się. Gdybyście chcieli aby algorytmy futbolwliczbach liczyły wam statystyki waszych typowań to zapraszam do rejestracji i oddawania własnych typów za pomocą wyżej podlinkowanej strony. Z dużym żalem przyjąłem wiadomość, że Rafał nie będzie w stanie jesienią poprowadzić tej ligi, ale na pewno sobie poradzimy. JLeague to akurat liga bardzo pasująca algorytmowi FwL. Rafałowi bardzo dziękuję za pomoc i gratuluję powiększenia rodziny. Są sprawy ważne i ważniejsze. Piłka, jak mówił papież Jan Paweł II, jest najważniejszą z rzeczy mało ważnych. :)

Statystyki ROI dla JLeague z ostatnich 100 dni kalendarzowych są w pierwszej trójce lig ze wskaźnikiem prawie +11%:

Być może okroimy nieco jesienią pakiet lig obsługiwanych przez futbolwliczbach, ale na pewno nie będzie odpuszczania w Japonii. Pierwsza  kolejka po mundialowej przerwie na pewno należy do kolejek podwyższonego ryzyka, ale nie będziemy się z góry poddawać. Buki też mają problem z oceną szans i oni mogą równie łatwo wtopić.
Szczególnie interesujące wydają mi się 2 spotkania:

 Wygrana Shonan Belmare przy kursie @2.65 z Sagan Tosu.
Sagan broni się przed spadkiem. W Tydzień temu zakontraktował napastnika dużego kalibru - Fernando Torresa z Atletico Madryt. Wartość tego 34 letniego napastnika oceniana jest obecnie na 4 miliony Euro, co stanowi prawie 1/4 wartości całego zespołu. Moim zdaniem Torres po tygodniu treningów z nowym zespołem wcale nie okaże się zbawcą, a 3 punty zgarnie beniaminek, który nie został w lecie osłabiony. Swoją drogą taki transfer pokazuje siłę tej ligi. Zawodnicy z takiej półki jak Torres na razie nie decydują się na przeprowadzkę nad Wisłę. Wartość zawodników 18-zespołowej JLeague to 285 milionów Euro, przy 158 milionach Euro dla 16-zespołowej Lotto Ekstraklasy. Trochę jeszcze mamy do nadgonienia. Co ciekawe Legia Warszawa z kadrą na poziomie 33 milionów Euro byłaby najdroższym zespołem JLeague, ale liga w Japonii jest zdecydowanie bardziej wyrównana. Z jednym wyjątkiem kadry zespołów japońskiej ekstraklasy przekraczają 11 milinów Euro, a w polskiej Ekstraklasie takie zespoły mamy zaledwie 3: Legię, Lecha i Jagiellonię.Remis Vegalty z Yokohama Marinos kurs @3.3.
Oba zespoły zajmują bezpieczne miejsca w tabeli, oba mają kadry zawodnicze na poziomie nie pozwalającym na snucie jakiś mocarstwowych planów i oba nie gardzą jakoś szczególnie remisami. Kurs @3.3 na remis w tym meczu wydaje się dość atrakcyjny w tym kontekście.


Lato w JL1 nie obfitowało w dużą liczbę transferów - łącznie 27 na całą 18 zespołową ligę. To daje nadzieje, że ze statystycznego punktu widzenia Japonia będzie dobrym materiałem do trafnego typowania nadchodzącej jesieni.

Pozdrawiam Was serdecznie. Być może tak jak ja odpuściliście całkowicie typowanie spotkań na mundialu i z utęsknieniem czekacie na rozkręcenie się ligowego sezonu. Jeżeli tak jest, to zachęcam do odwiedzania strony futbolwliczbach.pl gdzie będą publikowane typy naszego algorytmu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz