środa, 30 września 2015

Dodatni bilans bramek na wyjeździe? To nie jest proste...

Tylko 8 zespołów w tabeli wszech czasów II ligi (obecnie te rozgrywki toczą się pod nazwą I liga) dysponuje dodatnim bilansem  bramek w meczach wyjazdowych.

Bytovia Bytów.


Z grona klubów, które grają obecnie na drugim szczeblu ligowych rozgrywek dodatnim bilansem bramek na wyjazdach pochwalić się może ...Bytovia Bytów (bilans na wyjazdach 26-23). Co ciekawe, sumaryczny bilans bramkowy ze  meczów spotkań domowych i wyjazdowych ten klub ma ujemny. Zobaczymy czy w obecnym sezonie potwierdzi swoją rzadko spotykaną wyjazdową skuteczność.Kolejny z tej grupy klubów niedawno opuścił szeregi I ligowców. To Termalica Bruk-Bet Nieciecza, która awansowała do Ekstraklasy po 5 sezonach walki w I lidze z bilansem bramek na wyjeździe 101-94.Bliskim osiągnięcia dodatniego bilansu z obecnie grających w I lidze klubów jest GKS Bełchatów. Obecny bilans goli na wyjeździe tego klubu to 241-253, czyli minus 12 bramek.

Obok klubu z Niecieczy z grona tych klubów jeszcze dwa grają obecnie w Ekstraklasie.


Górnik Zabrze grając na zapleczu Ekstraklasy był zespołem, który grając na wyjazdach za każdą straconą bramkę wbijał rywalom 1,51 (bilans 97-63).
Wisła Kraków była nieco mniej skuteczna - 1,23 (123-100).
Jak widać te dwa poważne kluby w przypadku spadku z Ekstraklasy do niższej ligi były dla rywali bezlitosne nawet na wyjazdach. Poważne marki, to poważne traktowanie rywali. Nie ma, że boli :)

Do tego grona trzeba jeszcze dodać dwa zespoły z Wielkopolski:
Amica Wronki - 1,5 (18-12) oraz,
Sokół Pniewy - 1,33 (16-12).

oraz dwa kluby z Mazowsza:
Lotnik Warszawa - 1,04 (28-27) oraz
KS Piaseczno - 1,05 (20-19).


Tabela wszech czasów II on-line.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz