czwartek, 31 marca 2016

Typy na 24 kolejkę I ligi [1 - 3 kwietnia 2016]. Znowu będą niespodzianki?


Obstawianie spotkań w I lidze już niedługo może być bardziej sensowne niż obstawianie spotkań końcówki Ekstraklasy. Coraz większe znaczenie może mieć umiejętność radzenia sobie z rosnącą presją czy stresem i emocje, a nieco mniejsze znaczenie niż zwykle potencjały kadr poszczególnych zespołów. Dlatego w końcówce sezonu spodziewam się spadku skuteczności algorytmu typującego. W tym okresie I liga może dostarczyć typerom lepszej inspiracji.


W ubiegłym tygodniu udostępniłem testowo typy na 23 kolejkę I ligi. Cztery z ośmiu spotkań udało się przewidzieć i uzyskać dodatni Yield na poziomie 18%.

Remis w Olsztynie trafiony przy kursie @3,1.


Policzyłem też skuteczność algorytmu z czterech kolejek wiosny i również wypada to zachęcająco. Algorytm trafił 15 na 32 rozstrzygnięć spotkań I ligi, czyli prawie połowę. W takiej sytuacji udostępnię również typy algorytmu na spotkania 24 kolejki I ligi.

W 23 kolejce udało się trafić 4 typy:


23 kolejka I liga1 [%]x [%]2 [%]wynikkurs
BytoviaChojniczanaka55,3721,4623,151 : 1









Miedź LegnicaGKS Katowice46,3225,927,761 : 1

Pogon SiedlceZagłebie Sosnowiec37,2537,5825,163 : 2

Stomil OlsztynWigry Suwałki16,7246,3536,912 : 23,1
SandecjaZawisza Bydgoszcz29,227,1743,614 : 0

Olimpia GrudziądzChrobry Głogów44,1127,7528,122 : 12,4
MKS KluczborkArka Gdynia 11,6119,6368,750 : 21,8
GKS BełchatówWisła Płock25,9632,7541,270 : 22,15
..


suma9,4518,13%

W tej czwórce był remis w Olsztynie po dobrym kursie @3.1 , wygrana Olimpii z Chrobrym za @2.4, Wisły Płock w Bełchatowie za @2.15 oraz planowa wygrana Arki w Kluczborku za @1.8.

Mimo, że zawiedli faworyci: Zawisza, Zagłębie i Bytovia (budżet Bytovii na poziomie 6 milionów złotych zobowiązuje) , to i tak udało się wygenerować z naszych typów sumaryczną nadwyżkę 18,13% w stosunku do jednostkowego wkładu.

Co ciekawe, algorytmowi udało się także przewidzieć, że Zagłębie nie będzie dominującą stroną w meczu w Siedlcach. Pokazywał wygraną gospodarzy lub remis, z minimalną przewagą prawdopodobieństwa remisu. Dlatego ten typ traktuję jako przegrany.

Jak algorytm prognozuje rozstrzygnięcia nadchodzącej 24 kolejki I ligi? 


Komplet typów z bilansem bezpośrednich spotkań dostępny jest pod tym linkiem.

W domowych spotkaniach faworytów z ligowej czołówki algorytm nie spodziewa się sensacji, choć
typy na mecz w Bydgoszczy są najbardziej zrównoważone. Prawdopodobieństwo wygranej Zawiszy nad Olimpią to mniej więcej 50%. Pozostałe zespoły z czołowej czwórki jeszcze wyższe.
To może być dobry materiał na zakład akumulowany.

Osobiście mam jakieś wątpliwości także do wygranej Arki Gdynia. Pogoń Siedlce zaprezentowała naprawdę dobrą piłkę w starciu z Zagłębiem. Może tutaj warto poszukać typu x2 za @2.9 np. w Unibet?
Za wygraną Arki wiele się nie zarobi, a piłka lubi takie sensacje. Siedlce mają wiosną naprawdę solidną ekipę. Muszą na nich uważać wszyscy faworyci.


24 kolejka I liga1 [%]x [%]2 [%]
Arka GdyniaPogon Siedlce70,318,2311,45
ZawiszaOlimpia Grudziądz50,7729,1920,02
Zagłebie SosnowiecMiedź Legnica62,259,328,43
Wisła PlockSandecja 63,7117,0119,26
Wigry SuwałkiMKS Kluczbork29,5511,9458,49
ChrobryRozwój Katowice42,6323,7833,58
ChojniczankaStomil Olsztyn39,478,2452,28
GKS KatowiceGKS Bełchatów54,4119,4626,11


Będą niespodzianki w Suwałkach i Chojnicach?



Waszą uwagę chciałbym skupić jednak na meczach w Suwałkach i Chojnicach. Wigry grając u siebie nie radzą sobie z presją własnych trybun. Algorytm widzi spore szanse na wygraną MKS Kluczbork (58,49%), a takie zdarzenie w BET365 wyceniane jest na @3.4




Wygrana Stomilu w Chojnicach byłaby warta w tej samej firmie @3.2 , a algorytm widzi na nią również spore szanse (52,28%). Nawet jeżeli tylko jedno z tych dwu niespodziewanych wydarzeń się spełni to będziemy do przodu.





Chrobry według algorytmu FutbolwLiczbach ma sobie poradzić z Rozwojem Katowice (42,63%), jednak kurs na wygraną Rozwoju w Głogowie jest na tyle atrakcyjny, że przy prawdopodobieństwie 33,58% jest także warto rozważenia, choćby za jakąś proporcjonalnie mniejszą stawkę. Tutaj Unibet oraz BET365 płacą po kursie @4.0


GKS Katowice jest faworytem algorytmu w starciu z imiennikiem z Bełchatowa. (54%).

Nie wiem, czy wskazania algorytmu są pomyślne dla zespołów, którym kibicujecie, ale każdy ma prawo walczyć i nie przejmować się procentami. W piłce rola faworyta jest bardzo niewygodna, a granie z kontry przeciwko potentatom ciągle przynosi zadziwiająco dobre efekty.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza