poniedziałek, 21 marca 2016

Podsumowanie typowania 28 kolejki Ekstraklasy. Mimo kilku niespodzianek udało się utrzymać stan posiadania.

Zabawa  w  typowanie wyników Ekstraklasy w 28 kolejce nie przyniosła zmiany kapitału. Trafiliśmy trzy z ośmiu spotkań, a suma kursów na te rozstrzygnięcia wynosiła dokładnie 8. W efekcie bilans wyszedł dokładnie na zero. Po 28 kolejce dysponujemy ciągle kwotą 1348,88 zł.

1348,8868,61%28/56 (50,00 %)

W następnej kolejce będziemy obstawiali za tą samą stawkę 168,61 zł według wskazań algorytmu Futbol w Liczbach.

Mimo sporej przewagi piłkarskiego potencjału Piasta nad Koroną udało się przewidzieć remis w tym meczu przy stawce @3,3. Ten typ uratował sporą część naszego wirtualnego kapitału. Zawiedli faworyci spotkań w Bielsku-Białej i  Gdańsku. Przy większej determinacji do strzelania kolejnych goli przez gospodarzy, w Gdańsku nasz wirtualny budżet powinien wzbogacić się o jakieś trzy stówki. Nikt nie mówił , że będzie łatwo :).

Następne spotkania dopiero po reprezentacyjnej przerwie 1 kwietnia 2016, czyli popularne Prima Aprilis. Rozgrywki wkroczyły już w decydującą fazę. Świetnie los wyreżyserował tą kolejkę, bowiem zespoły znajdujące się obecnie minimalnie nad kreską oddzielającą grupę mistrzowską od spadkowej, czyli Ruch i Jagiellonia będą broniły wypracowanej przewagi nad rywalami z grupy pościgowej: Podbeskidziem i Wisłą. Oba zespoły gości wiosną pokazują, że stać ich na walkę nawet na wyjeździe. Bardzo ciekawe starcie czeka nas w Lubinie, gdzie mocne wiosną Zagłębie podejmie vice lidera z Gliwic.
Legia podejmie Lechię i teoretycznie w cuglach powinna wygrać z gdańszczanami, którzy przyjadą z serią 7 wyjazdów bez wygranej. Jednak pamiętamy dokładnie, że Lech przełamał się po długiej serii bez wygranej właśnie na Łazienkowskiej. W typowaniu nic nie jest oczywiste. Są tylko prawdopodobieństwa.

Nasza Ekstraklasa okazuje się być pasjonująca. W ostatniej kolejce warto odnotować aż siedem goli strzelonych przez młodzieżowców.

Kolejka goli młodzieżowców. Tabela młodzieżowych strzelców Ekstraklasy.

Świetnie widać to przykładzie zakładu typu Yankee, który opisywałem kilka dni temu tutaj:
 Faworyci I ligi w kuponie Yankee? [BET365] Najpierw "weszły" w kupon zwycięstwa trójki faworytów I ligi: Wisły Płock, Zawiszy  (dom) i Arki (na wyjeździe). Brakowało jeszcze tylko wygranej Zagłębia Sosnowiec z MKS Kluczbork na własnym obiekcie. Wydawało się, że co jak co, ale Zagłębie jeszcze w pierwszej połowie rozstrzygnie losy meczu na swoją korzyść . Ale wygrał MKS 0:2. Taka jest właśnie piłka, dlatego przewidzenie rozstrzygnięć dokładnie połowy wiosennych spotkań Ekstraklasy przez mój algorytm uważam za niezły wynik. Mam nadzieję, że czasami pomaga także Wam. Zagłębie poniosło bolesną stratę punktową, bo czołówka wydaje się być kadrowo bardzo solidna i zdolna do regularnego punktowania. Ta strata może być dla Sosnowca bardzo trudna do odrobienia.