czwartek, 10 marca 2016

Typy na 27 kolejkę Ektraklasy [11-14 marzec 2016]


Już w piątek kolejne spotkania Ekstraklasy. Spójrzmy, zatem co wymyślił algorytm FutbolwLiczbach.

W piątek kolejka powinna zacząć się nam od dwóch zwycięstw gospodarzy. Czy tak się rzeczywiście stanie? Świetna postawa Podbeskidzia wiosną daje podstawy do nadziei dla kibiców, jednak piłkarski potencjał Piasta jest spory i właśnie zaczął się budzić.

Korona strzela wiosną sporo goli, ale też sporo traci. Algorytm daje Koronie spore szanse na pokonanie zespołu z Wrocławia. Śląsk ciągle nie potrafi zademonstrować jaki w ogóle jest pomysł na grę tej drużyny. Może coś więcej dowiemy się już w piątek.
1 [%]x [%]2 [%]
Korona KielceŚląsk44,2227,2928,47
PiastPodbeskidzie56,223,9419,84
JagielloniaGórnik Łeczna51,2537,2811,45
CracoviaLegia Warszawa34,516,8448,64
Ruch ChorzówLech Poznań34,2120,1345,65
Zagłębie LubinPogon Szczecin29,5128,941,58
Górnik ZabrzeLechia Gdańsk47,9521,5830,46
TermalicaWisła Kraków50,0735,0214,9O ile zwycięstwa Jagiellonii i Termaliki faktycznie wydają się prawdopodobne, to już tak duże prawdopodobieństwo zwycięstwa Górnika nad Lechią zastanawia. Jeżeli komuś wystarczy wiary w Górnika i postawi na niego w starciu z Lechią, to do wygrania jest faktycznie spora kasa. Kursy bukmacherów na wygraną Górnika ocierały się nawet w połowie tygodnia o 4, by spaść obecnie do około 3,5. Na co stać Górnika w starciu z Lechią, która seryjnie przegrywa na wyjazdach i seryjnie wygrywa w domu? Czy to będzie ten Górnik, który postraszył Legię na Łazienkowskiej, czy ten Górnik bezradny w starciu z Lechem czy Ruchem?
Czy Górnik potrafi wreszcie zagrać obie połowy meczu na podobnym poziomie w defensywie?

Dość ciekawie wygląda typ na zwycięstwo Pogoni w Lubinie ale szczerze mówiąc wydaje się mało wiarygodny. Portowcy świadomi siły Zagłębia mogą jednak wykorzystać szybki kontratak i sprawić niespodziankę. Zagłębie jest niewątpliwie na fali, a Pogoń wygląda gorzej niż jesienią. Jednak w Białymstoku przy lepszej precyzji wykończenia akcji, to Pogoń mogła wyjść na prowadzenie.

Algorytm zakłada wyjazdowe zwycięstwa Lecha i Legii, ale wcale nie z tak dużą przewagą jak by to wynikało z kursów na te spotkania. Faworyci mogą mieć spore problemy. Weekend zapowiada się zatem pasjonująco.
Z długimi niekorzystnymi seriami zmaga się Wisła i Górnik Łęczna , Lechia i Górnik Zabrze. Wisła nie wygrała od 11 spotkań, choć wydaje się być coraz bliżej przełamania. Górnik Łęczna ma serię 8 spotkań wyjazdowych bez zwycięstwa.

zobacz też: Serie spotkań Ekstraklasy  (przy użyciu tego skryptu można także generować serie w I i II lidze)

Okazale wygląda już seria 6 domowych spotkań bez porażki Piasta, a także seria 3 kolejnych zwycięstw Zagłębia Lubin. Zwłaszcza ogranie Cracovii na jej terenie było ogromną sensacją 3 tygodnie temu. Miedziowi ograli jeszcze potem u siebie Lechię i na wyjeździe wygrali derbowe spotkanie ze Śląskiem. Atmosfera po takiej serii musi być fantastyczna  w Lubinie. Czy przełoży się to także na dobrą frekwencję na trybunach?

Jeżeli Zagłębie chce powalczyć o miejsce w pierwszej dziesiątce Ligi Frekwencji Stadionowych, to już najwyższy czas na ofensywę. Na mecz Korona Kielce - Wisła Kraków przyszło we wtorek około 8,5 tysiąca widzów, co było bardzo miłym zaskoczeniem. Korona pracuje na miejsce w dziesiątce najlepszych średnich frekwencji. Co pokaże Zagłębie?  Piłkarze zrobili co mogli, żeby dobrą grą przyciągnąć kibiców na trybuny.

Jaka frekwencja padnie w Zabrzu? Czy kibice będą masowo wspierać słabo grającego Górnika w walce o utrzymanie?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz