wtorek, 22 marca 2016

Typy na 23 kolejkę I ligi [24-28 marca 2016]

W przerwie reprezentacyjnej gra I liga. Jeszcze niedawno miałem mocne postanowienie nie udostępniania typów dla I ligi, jednak w przerwie reprezentacyjnej zrobię wyjątek.

Tym bardziej, że czeka nas kilka pasjonująco zapowiadających się konfrontacji.

W czwartek Bytovia podejmie Chojniczankę. Oba zespoły z województwa Pomorskiego zupełnie inaczej zaczęły wiosnę. Bytovia nie przegrywa, a Chojniczanka pozostaje bez punktu niebezpiecznie przybliżając się do strefy zagrożonej spadkiem. Budżety obu klubów także wyraźnie się różnią na korzyść zespołu wspieranego przez firmę Drutex. Można powiedzieć, że Bytovia ma potencjał finansowy i kadrowy by piąć się w górę tabeli. Chojniczanka nie ma dość silnych argumentów żeby wywieźć z Bytowa 3 punkty. Szczytem jej możliwości wydaje się urwanie faworytom punktów i remis.Jak na sporą przewagę potencjału piłkarskiego po stronie gospodarzy kurs @2.0 w bet365.com wydaje się dość atrakcyjny.

Algorytm Futbol w Liczbach  zwycięstwo gospodarzy w tym meczu widzi z prawdopodobieństwem 55,37%, remis 21,46%, na wygraną gości daje 23,15%. Jedyne co może martwić kibiców z Bytowa to mizerna skuteczność ich zespołu. Jeżeli goście przyjadą z nastawieniem na wywiezienie bezbramkowego remisu, to nie można wykluczyć, że ta sztuka się im uda. Mimo wszystko stawiam na gospodarzy.

Bytovia Bytów - Chojniczanka Chojnicekurs @2.0 gospodarze, bukmacher bet365.com


Przy okazji namawiam was na kupowanie okien z fabryki Drutex,  wspierającej I-ligowy zespół piłkarski, jeżeli macie w planie takie inwestycje. Ja sam kupiłem w tym roku okna "Iglo" z potrójnymi szybami i już odczuwam, że licznik gazu wolniej się kręci. Myślę, że warto wspierać firmy, które wspierają piłkę.

W piątek Miedź Legnica podejmie zespół GKS Katowice.

Tutaj algorytm nie jest już tak jednoznaczny. Promuje wygraną gospodarzy, ale daje już tylko 46% szans na taki scenariusz.


Za zespołem z Legnicy oprócz argumentu własnego boiska przemawiają domowe zwycięstwa z Gieksą w dwóch ostatnich sezonach. Goście tanio skóry nie sprzedadzą, bo nie mają tego generalnie w zwyczaju.

Miedź rozpoczęła wiosnę od 3 trudnych pojedynków. Od przegranego wyjazdu do Głogowa, domowego remisu z Zawiszą, jednym z faworytów ligi oraz porażki w Płocku z liderem.
Teraz przychodzi spotkanie, w którym Miedź będzie umiarkowanym faworytem. Gospodarze zrobią wszystko by wygrać to spotkanie, bo za tydzień jadą do Sosnowca i w niekorzystnym układzie mogą znaleźć się nawet w strefie spadkowej.

Dość wysoki kurs na wygraną gospodarzy @2.25 w bet354.com świadczy o sporym respekcie dla potencjału gości. Miedź sporo spotkań w domu remisuje, za to GKS na wyjeździe prawie wcale. Przewaga potencjału personalnego GKS-u równoważy nieco lokalizacja spotkania w Legnicy. Można by powiedzieć zatem, że pachnie tam remisem. Ponieważ za remis płacą @3,1, a osobiście oba rozwiązania wydają mi się podobnie prawdopodobne to osobiście poszedłbym chyba w stronę remisu. Przypominam, że typy algorytmu wyliczane są automatycznie przez algorytm. Ja uzurpuje sobie prawo do nie zgadzania się z nimi :)

Miedź Legnica - GKS Katowice


kurs @2.25 gospodarze, bukmacher bet365.comGeneralnie , jak pisałem wcześniej nie chciałem udostępniać typów I ligi, bo algorytm jest krótko testowany w I lidze i nie działa na pełnym zestawie danych. W drugiej kolejce wiosny trafił poprawnie tylko jeden wynik spośród ośmiu spotkań. Za to w kolejkach nr 20 i 22 trafił poprawnie po 5 rozstrzygnięć spośród 8 spotkań. Razem 11 trafień na 24 mecze, czyli 45,8% trafień.Komplet typów


 na 24 kolejkę I ligi wygenerować możecie samodzielnie za pomocą skryptu:

http://dane.futbolwliczbach.pl/typer.php

Dość ciekawe wydają się  kursy na zwycięstwo Olimpii, która dobrze zaczęła wiosnę. Warte przemyślenia wydają się dość wysokie prawdopodobieństwa na remisy w Siedlcach, Olsztynie i Bełchatowie. Remisy tradycyjnie płatne są w granicach kursu @3.0.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz