środa, 9 marca 2016

Jak wypadło typowanie spotkań Ekstraklasy? [zaległe mecze 25 kolejki, 8 marca 2016]

Wtorkowe mecze nie przyniosły wielkich zaskoczeń  w naszej zabawie w typowanie wyników Ekstraklasy przy użyciu algorytmu FutbolwLiczbach. Po 5 pełnych kolejkach wiosny podsumowanie naszej zabawy wygląda tak, że udało się przewidzieć nieco ponad połowę rozstrzygnięć (21/40).

1 [%]x [%]2 [%]wynikwkładkurswygraneYield [%]trafienia (razem)

1 308,01 zł63,50%

W zaległych spotkaniach 25 kolejki założyliśmy zakłady na poziomie 164,53 zł, czyli 1/8 wypracowanego kapitału na każdy mecz.

Piast wykorzystał sporą przewagę piłkarskiego potencjału oraz własnego stadionu. Niespodzianki w Gliwicach nie było.

Za to spotkanie w Kielcach wygenerowało wiele emocji. Wisła pierwszą połowę wygrała 1:0, wydawało się, że jej przewaga jest bardzo duża. Ale bramek więcej przed przerwą nie zobaczyliśmy. Po zmianie stron Korona wyszła z zupełnie innym duchem i niezawodny Airam Cabrera zdołał zapewnić wyrównanie Koronie. Remis nie zadowalał żadnej ze stron i kolejne minuty obfitowały w bardzo dynamiczne ataki obu zespołów. Wydawało się, że kolejne bramki muszą paść. Chęci i motywacji nie brakowało. Zabrakło jednak skuteczności, wykończenia akcji. Świetnie się oglądało końcówkę tego spotkania. Wisła od 4 spotkań trafia do siatki rywali po jednym razie, ale to ciągle za mało na przełamanie. Następna szansa w poniedziałek w Niecieczy.

Spotkanie w Kielcach należało do tych trudniejszych w typowaniu. Różnica piłkarskiego potencjału wyjściowych jedenastek w mojej ocenie wynosiła tylko około 6,5%  na korzyść gospodarzy. W takich spotkaniach po prostu wszystko się może zdarzyć.

W nadchodzącej kolejce najmniejsza różnica potencjałów zespołów wydaje się być w parze Ruch Chorzów - Lech Poznań. Zaskakująco sporo bukmacherzy płacą za wygraną Cracovii z Legią.  Różnica piłkarskiego potencjału zespołu nie przekracza w mojej ocenie ~18% , a dodatkowo siły równoważy lokalizacja meczu w Krakowie. Przy takim układzie sił gospodarze dość często wygrywają. Wygrana Legii w Krakowie nie jest tak oczywista, jak gdyby wskazywał na to układ kursów na ten mecz. Cracovia zupełnie nie ma powodów do kompleksów. Plan jest taki, że to ma być spotkanie kolejki. I ma duże szanse nim się stać.

Jeżeli Legia poważnie myśli o budowaniu zespołu na europejskie rozgrywki, to z wymagającymi rywalami w Ekstraklasie, w dodatku grając na ich terenie, może mieć okazję doświadczyć trochę presji. Porażka warszawiaków w Niecieczy pokazała, że Legia ma jeszcze sporo pracy przed sobą. Szczególnie w kontekście planów podboju Starego Kontynentu w pucharowych bojach. Wizyta w Krakowie może być jednym z wartościowych testów jakości Legii.

Niedługo pojawią się na blogu procentowe prognozy rozstrzygnięć w poszczególnych meczach nadchodzącej kolejki Ekstraklasy.

W pierwszych 5 kolejkach wiosny algorytm FutbolwLiczbach przewidział łącznie 21 rozstrzygnięć na 40 rozegranych spotkań(52,5%). Skumulowany zysk z tego okresu to 508,01 zł czyli 63,5% przychodu w stosunku do postawionych początkowo 800 zł ( po 100 zł na każde spotkanie 22 kolejki).

Oczywiście zachęcam Was do polubienia profilu FutbolwLiczbach na Facebook, jeżeli podobają się Wam moje teksty i chcecie ich więcej.