poniedziałek, 1 lutego 2016

GKS Tychy [ranking zawodników]

W poprzednich tekstach na tym blogu prezentowałem rankingi zawodników klubów Ekstraklasy. Tym razem chciałbym zrobić wyjątek i przedstawię rankingi zawodników GKS-u Tychy. 


Śląski klub walczy w obecnym sezonie o przepustkę do I ligi, a emocje w Tychach nakręca nowoczesny obiekt oraz tysiące kibiców na trybunach. Na półmetku sezonu tyszanie zajmują w tabeli II ligi 6 pozycję, ze stratą 4 punktów do Znicza Pruszków zajmującego obecnie czwartą, barażową lokatę. Bez wątpienia nie są to różnice, których nie dałoby się odrobić. Do walki o awans włączyć się mogą wiosną nawet Radomiak i Stal Stalowa Wola, zajmujące 7 i 8 pozycję.

II liga 2015/2016 [przerwa zimowa]


Warto zwrócić uwagę na średnią frekwencję w Tychach, przekraczającą 6 tysięcy widzów. Na tle średniej całej II ligi (1158 widzów) prezentuje się imponująco. Takie historie lubią kończyć się awansem. Murawa zweryfikuje ambicje tyszan.

czytaj też : GKS Tychy w Ekstraklasie? Na razie pod względem frekwencji.

Ranking zawodników GKS Tychy - II liga.


Póki co chciałbym zaprezentować ranking zawodników GKS Tychy na bazie ich dokonań w jesiennych spotkaniach II ligi :

Ranking zawodników GKS Tychy jesień 2015 - II liga.

Cały ranking dostępny jest tutaj.

Wieści dochodzące z klubu świadczą o tym, że GKS utrzyma stabilny szkielet zespołu z jesieni i będzie szukał wzmocnienia rywalizacji na kilku pozycjach. Po sfinalizowaniu transferów będzie można pokusić się o ich ocenę i postawić pewne prognozy dla tyszan, ale na to jeszcze musimy poczekać.

Jesienią najwyższy ranking [801 punktów] spośród całego zespołu uzyskał strzelec 9 goli - Łukasz Grzeszczyk.
Warto zwrócić uwagę na fakt, że rozbieżności rankingów poszczególnych zawodników są relatywnie niewielkie. Siłą tyszan jest raczej kolektyw. To ważne cecha każdego zespołu, przed którym stawia się cele takie jak awans. Taką drużynę trudniej też rozmontować jednym czy dwoma transferami wyróżniających się zawodników.

Spośród młodych zawodników pracujących dopiero na nazwisko wyróżnia się młodziutki 19-letni bramkarz, rodowity tyszanin - Paweł Florek, który zagrał w aż 18 spotkaniach ligowych tej jesieni.

Dobre występy kolejnego z młodych tyszan, pomocnika Mateusza Grzybka zwróciły uwagę skautów ekstraklasowej Termaliki Bruk-Bet Nieciecza. W lecie pojawiał się już wątek przenosin Grzybka do Podbeskidzia Bielsko-Biała. Niezależnie od tego gdzie zagra wiosną Mateusz z pewnością warto zwrócić uwagę na jego grę.czytaj też:

Mateusz Grzybek – Piłka na pierwszym miejscuKibiców GKS Tychy zachęcam przy okazji do zapoznania się z stawieniem bilansu rywalizacji GKS Tychy na zapleczu ekstraklasy ze wszystkimi rywalami. Jeżeli GKS Tych awansuje do I ligi, to nie będzie z pewnością na tym szczeblu klubem anonimowym. Pełne zestawienie dostępne jest tutaj. Zapraszam.

Już niedługo na moim blogu chciałbym zaprezentować kilka ciekawych, nie publikowanych wcześniej analiz. Mam nadzieję, że wyrobię się przed startem Ekstraklasy i że uda mi się Was zaciekawić.


Polubcie koniecznie fanpejdża, zaproście znajomych.


Jeżeli nie polubiliście jeszcze profilu mojego bloga na Facebook to serdecznie zapraszam. Będzie się działo.


W lidze frekwencji [jesień 2015] GKS Tychy plasuje się między zespołami Ekstraklasy. Brawo.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz