sobota, 27 lutego 2016

Czy Podbeskidzie potwierdzi formę z poprzedniego tygodnia? [typy na 24 kolejkę, sobotnie spotkania]

Bardzo podobne typy na sobotę algorytm typuje w Łęcznej i w Gdańsku. Prawie połowa szans na zwycięstwa gospodarzy.
Niespodziankę wietrzy za to w Krakowie, gdzie prawdopodobieństwa wygranej Wisły i Podbeskidzia widzi na podobnym poziomie.

Piątek w Ekstraklasie przyniósł rozstrzygnięcia, które nazwać można śmiało niespodziankami. Śląsk nie poradził sobie z Górnikiem, a Cracovia została zaskoczona nieustępliwą postawą Zagłębia, które do przebłysków dobrej gry z Legią dołożyło podczas meczu z Pasami heroiczną pracę, nie zostawiając zespołowo gospodarzy za wiele miejsca do rozwinięcia skrzydeł. Świetny mecz w Zagłębiu rozegrał Maciej Dąbrowski. Często grał na wyprzedzenie wchodząc odważnie w środkową strefę. W powietrzu wygrywał wszystko co było w zasięgu. Cały zespół Piotra Stokowca zaprezentował się świetnie fizycznie. Zagrał bardzo zespołowo. Wytrzymali narzucony przez siebie rytm i szczelność presingu praktycznie do końca spotkania. Brawo.

Typy na sobotę. 


Punkty zostaną raczej w komplecie na Lubelszczyźnie.Korona jest opromieniona wygraną z Lechią, trochę jednak chyba niedoceniany jest sportowy potencjał łęcznian. Pojedynek sąsiadów z tabeli, w którym wygrana będzie miała ogromny wpływ na ewentualny awans do czołowej ósemki. Mecz walki. Gdybym miał opierać się na swojej intuicji to więcej szans położyłbym na remis. Tym bardziej, że po wygranej Korona rozochocona ostatnią wygraną zagra odważniej. Algorytm jednak przesuwa szansę na korzyść gospodarzy.


Lechia urwie punkty liderowi?Wielu obserwatorów naszej ligi dziwi się, że bukmacherzy tak nisko oceniają szanse Piasta. Mój algorytm pozostaje zgodny z tymi opiniami. Piasta na pewno stać na zwycięstwo w Gdańsku, ale siła Lechii po zimowej przerwie mocno wzrosła. Piast nie pokazuję wiosną swojej mocy z jesieni. Nie jest wykluczone, że pokaże właśnie w sobotę, jak widać kolejka dobrze rozpoczęła się dla gości. Wielu postawi pewnie na Piasta, bo jak długo w końcu może pozostawać nieskuteczny lider? Też jest w takim rozumowaniu sporo racji. Ci ludzie nie zapomnieli przecież przez 2 miesiące jak się gra. Ciekawe jak licznie na tak atrakcyjnym spotkaniu stawią się kibice z Gdańska?


Podbeskidzie wygra w Krakowie przy kursie @3.7 ?

Mecz Wisły z Podbeskidziem jest jedynym w tej kolejce, w którym algorytm przewiduje poważne problemy gospodarzy. A bukmacherzy kuszą wysokimi kursami za wygraną "górali". Podbeskidzie nigdy nie było faworytem przyjeżdżając na obiekt Wisły, a dwa razy w ostatnich  4 latach zdołało wygrać na Reymonta. W dodatku tydzień temu zaprezentowało się przeciwko Mistrzom Polski nie tylko solidnie, ale skutecznie. Wiosną Podbeskidzie potrafi być groźne. W tym sezonie na wyjazdach zdobyło 2/3 swoich punktów. Stawiam na gości. Wisła to jest ciągle marka i trudno sobie wyobrażać jej porażkę z Podbeskidziem, ale marki nie grają. Nieporównywalnie silniejszy w tym sezonie Lech przekonał się o tym tydzień temu. 

Z drugiej strony Wisła czeka najdłużej na 3 punkty w całej Ekstraklasie (seria 8 spotkań bez wygranej) Jeżeli nie przełamie się na Podbeskidziu, to czeka ją w tym sezonie walka o utrzymanie. Ostatni moment dla Wisły na włączenie się do walki o wyższe cele. Wiślacy to najniżej obecnie notowana drużyna z grupy TOP5 ligowych frekwencji.

 

 


W niedzielę faworyci zagrają na swoich boiskach.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz