czwartek, 18 lutego 2016

Typy na 23 kolejkę Ekstraklasy [19-22 luty 2016]

Algorytm, którego typowania udostępniam na stronie dane.futbolwliczbach.pl/typer.php  przed inauguracyjną kolejką Ekstraklasy przewidział poprawnie 7 na 8 rozstrzygnięć spotkań:


gospodarz gość1 [%]x [%]2 [%]wynik
Ruch ChorzówZagłębie Lubin32,8625,3341,790 : 0
Śląsk WrocławWisła Kraków53,3319,2527,411 : 0
Górnik ŁęcznaPiast Gliwice32,7637,5329,70 : 0
Lechia GdańskPodbeskidzie69,817,8322,355 : 0
CracoviaGórnik Zabrze35,4931,2333,263 : 0
Lech PoznańTermalica50,6331,917,455 : 2
Legia WarszawaJagiellonia59,2622,0818,644 : 0
Pogon SzczecinKorona Kielce49,4431,8818,663 : 2


Trudno będzie powtórzyć tak dobry wynik w 23 kolejce. W 4 zestawach par różnice prawdopodobieństw wyliczane przez algorytm pomiędzy najsilniejszym typem a drugim z kolei są niewielkie (nie przekraczając 8%).

 

Korona - Lechia.


W tej grupie jest jednak jeden mecz, który poleciłbym do obstawienia z racji dużej atrakcyjności kursu. Unibet za każdą złotówkę postawioną na zwycięstwo Korony Kielce nad Lechią Gdańska płaci 3,8 zł.  Mój algorytm typuje zwycięstwo Korony (48,28%) lub Lechii (43,58%). Remis uznał za niezbyt prawdopodobny. Różnica prawdopodobieństw pomiędzy zwycięstwem gospodarzy, a zwycięstwem gości nie jest zbyt duża, jednak przy kursie Unibet na poziomie 3.8 pomysł wart rozważenia.


Doceniam wzrost siły Lechii Gdańsk po zimowej przerwie i niewątpliwie wysokie morale tej ekipy po rozbiciu Podbeskidzia w drobny mak, jednak wpływ gry Lechii w przewadze na wynik spotkania również warto wziąć pod uwagę.
Korona poległa w Szczecinie, jednak przez długi czas prowadziła dwoma bramkami. Ten mecz z pewnością spowodował spore rozgoryczenie w ekipie z Kielc, ale równocześnie dostarczył im dowodów, że potrafią konstruować składne akcje i kończyć je skutecznymi strzałami. Byli blisko podbicia jednego z najtrudniejszych do zdobycia stadionów. Korona fatalnie gra u siebie w tym sezonie. Wygrała tylko jedno domowe spotkanie do tej pory. Właśnie dlatego kurs na jej wygraną jest tak wysoki. Zespół z Kielc kiedyś musi jednak zacząć wygrywać przed swoją publicznością. Patologicznie wysoki udział punktów Korony zdobytych na wyjazdach moim zdaniem będzie się nieco równoważył do końca sezonu. Być może ten proces zacznie się już od wygranej z Lechią.

Przykładowo Winmasters  za wygraną Korony płaci już tylko 

Korona - Lechia:
Mój typ 1 lub ewentualnie 12 (bez remisu).Derby Górnik Zabrze - Ruch Chorzów.


W mojej ocenie remis w tym spotkaniu jest dość prawdopodobny. Górnik przy sporej liczbie kibiców jaka się zapowiada da z siebie oczywiście wszystko. Jednak mieliśmy w ostatnich latach sporo przykładów, że nowe, efektowny stadiony mobilizują gości, a usztywniają gospodarzy, którzy nie do końca dają sobie radę z presją oczekiwań wywieraną przez powiedzmy 20 tysięcy kibiców.
Derby bardzo źle jest przegrać, więc prawdopodobieństwo remisu dodatkowo rośnie. Mój algorytm dał prawie 45% szans na podział punktów między śląskie zespoły.
Na pewno nie zabraknie emocji bo spora liczba fanów spodziewana na tym meczu stworzy niezapomnianą atmosferę. Obiekt mieści obecnie ~24 tysiące kibiców i według organizatorów istnieje szansa, że zapełni się w dużej części. Byłby to jeden z najlepszych wyników frekwencji w obecnym sezonie.
Trzymając się kursów firmy Unibet, mamy 3,20 zł za 1 zł postawioną na remis w Zabrzu. W mojej ocenie dość ciekawa propozycja.

Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław.

Mój algorytm zasugerował także możliwość zwycięstwa zespołu z Wrocławia w Białymstoku. Przyznaję, że ze sporym zaskoczeniem na to patrzę. Jakość gry Śląska w meczu z Wisłą przez długie okresy spotkania pozostawiała wiele do życzenia. Z drugiej strony Śląsk ma tzw. patent na Jagiellonię i relatywnie często wygrywał ostatnio w Białymstoku. Co więcej, w zespole Jagi zabraknie Jacka Góralskiego pauzującego za żółte kartki, który przez obserwatorów często wskazywany jest jako jeden z najlepiej odbierających piłkę zawodników w Ekstraklasie.


W tym kontekście kurs na wygraną gości w okolicach 3,3 (znowu Unibet) skłania do uważnego przyjrzenia się tej parze przeciwników. Komplet typów spotkań 23 kolejki Ekstraklasy algorytmu FutbolwLiczbach możecie znaleźć tutaj.

Jeżeli macie jakieś swoje ciekawe typy na 23 kolejkę, albo chcielibyście podzielić się swoim komentarzem odnośnie typów mojego algorytmu, to będzie mi bardzo miło.

Zachęcam także do polubienia profilu Futbol w liczbach na Facebooku.
Jeżeli chcecie być szybko informowani o pojawieniu się nowych tekstów to zapraszam do polubienia profilu Facebooka lub zapisania się na subskrypcję mailową (na pasku bocznego menu po prawej stronie). Ta druga opcja jest pewniejsza, bo Facebook pokazuje jak wiadomo posty losowo.
FutbolwLiczbach na Facebook'u

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz