piątek, 15 kwietnia 2016

Typy na 26 kolejkę I ligi [15-17 kwietnia 2016]

Wielkimi krokami zbliża się 26 kolejka I ligi. Mam nadzieję, że skorzystaliście z typów na I ligę, które przedstawiłem tydzień temu, bo udało się trafnie przewidzieć aż 5 z ośmiu rozstrzygnięć spotkań.


25 kolejka I ligaI liga1 [%]x [%]2 [%]wynik
Bytovia Chrobry44,6140,0215,350 : 3
MiedzArka23,2141,6435,130 : 0
Olimpia GrudziądzWisła Płock34,534,7930,691 : 1
RozwójZawisza47,517,0735,411 : 3
SandecjaGKS Katowice41,8427,3530,84 : 0
ChojniczankaWigry17,9239,6642,410 : 1
Pogon SiedlceMKS Kluczbork42,3735,0222,593 : 0
GKS BełchatówZagłębie Sosnowiec35,6726,9137,42 : 0


Gdyby na każde spotkanie 26 kolejki I ligi postawiać równą kwotę zgodnie ze wskazaniami algorytmu Futbolwliczbach, to można było uzyskać zwrot z postawionego kapitału na poziomie 75%. Remis w Legnicy, Grudziądzu i Wygrana Wigier w Chojnicach to były valuebety z kursami powyżej @3,0

Obecnie czeka nas kolejna kolejka, w której Wisła, Arka, Zawisza i Zagłębie grają na swoich stadionach. Te kolejki są trudniejsze do typowania, a jeszcze trudniej coś wartościowego w nich znaleźć.
Ale tym razem wydaje się, że kilka ciekawych pomysłów jest. Algorytm w obecnej kolejce określa następujące prawdopodobieństwa dla poszczególnych spotkań:


26 kolejka I ligaI liga1 [%]x [%]2 [%]
Wisła PłockRozwój Katowice44,9419,6335,41
Arka Gdynia GKS Bełchatów64,3422,0913,55
ZawiszaBytovia42,3750,47,21
MKS KluczborkMiedź Legnica33,6310,0656,29
GKS KatowiceOlimpia Grudziądz47,0533,3619,58
ChrobryStomil29,8227,7542,41
Wigry SuwałkiPogon Siedlce48,9120,0231,05
Zagłebie SosnowiecSandecja32,1229,8937,98

Pogoń Siedlce wygra w Suwałkach?


Wydaje się, że najciekawszym typem jest wygrana Pogoni Siedlce w Suwałkach. Gospodarzom ewidentnie nie idzie na swoim obiekcie. Pogoń też znacznie lepiej gra u siebie. Jednak kurs w BET365 na gości na poziomie @4.0 wygląda naprawdę kusząco. Mój algorytm typuje wygraną Wigier, ale różnica kursów nie pozwala mi przejść obojętnie obok szans gości.

Bytovia podzieli się punktami z Zawiszą? 



Zawisza Bydgoszcz zdaniem algorytmu nie jest już faworytem spotkania z Bytovią. Całkiem prawdopodobny wydaje się w tym meczu remis (50,4%). Zawisza zremisował niedawno z Olimpią i jego gra wiosną wcale nie jest bardzo skuteczna. Bytovia wiosną jeszcze nie przegrała.





Stomil sprawi niespodziankę w Głogowie?



Wygrana Stomilu w Głogowie warta jest @4.5 zł za każdą postawioną  złotówkę. W mojej ocenie tych zespołów nie dzieli piłkarsko aż tak duża różnica żeby uzasadniała tak wysoki kurs na Stomil. Stawiam na kilka ryzykownych zagrywek, ale nawet jedna z nich może zrekompensować straty z nawiązką. 

Olimpia powalczy w Katowicach.


W Katowicach algorytm wskazuje na gospodarzy, ale intuicja podpowiada mi remis. Olimpia nie przegrała jeszcze wiosną. Nie jest może na tyle silna żeby podbić Katowice, ale może remisik po kursie @3,2? 


Zagłębie nie jest już u siebie faworytem? 


Zupełnie zaskoczył mnie mój własny algorytm wskazując faworyta meczu w Sosnowcu. Jego zdaniem Sandecja wywiezie stamtąd punkty i to wszystkie 3. Ach te maszyny. Poprzewracało im się zupełnie w głowach. Po niesamowitym sukcesie jakim dla Zagłębia było dotarcie do półfinału Pucharu Polski w sezonie, w którym jest ono beniaminkiem I ligi, przychodzi czas skupienia się na lidze. Zagłębie zacznie częściej wygrywać i nieszczęśliwie dla Sandecji może już nawet od 26 kolejki.


Mam nadzieję, że uda mi się coś jeszcze napisać o typach na Ekstraklasę, ale tak jak pisałem wcześniej wydaje mi się ona znacznie mniej przewidywalna w obecnej fazie sezonu.
Typy algorytmu udostępniam na tej samej stronie co zwykle, jeżeli jesteście ciekawi, to możecie odpalić ten skrypt:

http://dane.futbolwliczbach.pl/typer.php

Zupełnie zastanawia mnie typ algorytmu na remis w Krakowie, gdzie jeden punkt ma zdaniem algorytmu wywieźć Górnik Zabrze. Remisy w Szczecinie i Kielcach, to już brzmi bardziej wiarygodnie.
Ale o Ekstraklasie później.

Zachęcam Was serdecznie do polubienia profilu FutbolwLiczbach na Facebook, jeżeli podobają się Wam moje teksty i chcecie ich więcej.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza