czwartek, 21 kwietnia 2016

Typy na 27 kolejkę I ligi [22 - 24 kwiecień 2016].


Typy na 27 kolejkę I ligi:


27 kolejka I ligaI liga1 [%]x [%]2 [%]
SandecjaArka Gdynia36,9423,6839,36
GKS BełchatówMKS Kluczbork44,9424,7630,28
BytoviaWisła Płock27,4442,0430,5
Pogon SiedlceMiedz Legnica53,6325,3720,98
Olimpia Zagłebie Sosnowiec49,2236,8313,93
StomilZawisza20,7442,9636,28
Chojniczanka Chrobry29,6727,2643,06
RozwójGKS Katowice39,5117,742,77

Bardzo zrównoważone są typy na tą kolejkę. Patrząc na kursy bukmacherów trudno znaleźć zdarzenie niżej płatne niż @2.0

Taka sytuacja miała w I lidze miejsce tylko raz, w 25 kolejce. Co ciekawe algorytm futbol w liczbach trafił w tamtej kolejce 5 rozstrzygnięć I ligi uzyskując Yield na poziomie średnio 75%.

Rozwój Katowice nie zremisował już od 15 kolejek. Po remisie Lecha Poznań, który serię bez remisu śrubował do  17 spotkań teraz czas na Rozwój Katowice. Algorytm uznaje ten wynik za mało prawdopodobny, ale siły obu zespołów są dość zrównoważone, a derby lubią remisy. Może właśnie teraz czas na przełamanie serii Rozwoju? Tak długie serie bez remisu to jest prawdziwa rzadkość. Następne zespoły Zagłębie Sosnowiec , GKS Bełchatów i Pogoń Siedlce mają serię 5 spotkań bez remisu.


Wszystkie spotkania tej kolejki są bardzo trudne do przewidzenia. Remis może paść także w Nowym Sączu i Bytowie. Arka Gdynia i Wisła Płock mają już dużą przewagę nad Zawiszą. Jeżeli Bytovia i Sandecja stawią mocny opór i zagrożą bramce gości, to obaj faworyci mogą łatwo dojść do wniosku, że lepiej pilnować jednego punktu niż ryzykować. Sporo zależy od tego jak uda im się otworzyć mecze. Bytovia i Sandecja pokonały ostanio Zawiszę, więc trudno lekceważyć te ekipy. Sandecja wywiozła także punkt z Płocka.

GKS Bełchatów faktycznie powinien poradzić sobie z MKS-em Kluczbork, chociaż również musi uważać na kontry, żeby nie podzielić losu Zagłębia, które niedawno, w 21 kolejce przegrało z MKS-em na swoim terenie.

Pogoń Siedlce to drużyna swojego boiska. Przerwa zimowa nic tu nie zmieniła. Jeżeli chce się utrzymać, a potencjał kadrowy wiosną ma naprawdę przyzwoity, to u siebie musi podtrzymać dobrą skuteczność. Miedź ostatnio sporo remisuje (3 razy na 4 mecze). W przekroju całego sezonu na wyjazdach jednak nie remisu prawie wcale. Spróbuje podbić Siedlce, no i łatwo może przegrać. Pogoń ma naprawdę grupę ciekawych zawodników do grania na niezłym poziome. Nie potrafię  uwierzyć jak ten zespół może tak słabo grać na wyjazdach i być zagrożony spadkiem. Ale teraz gra u siebie.

Olimpia jest jedną z trzech drużyn obok liderującej dwójki z Gdyni i Płocka, która wiosną jeszcze nie poległa. Przejeżdża do Grudziądza Zagłębie, które jednak nabiera ostatnio więcej wiatru w żagle. Każdy wynik w tym meczu może paść. Zdecyduje skuteczność. Olimpia ma po zwycięstwie szanse wydostać się ze strefy spadkowej, co jeszcze niedawno wydawało niemożliwe. Po 19 jesiennych kolejkach Olimpia miała tylko 14 punktów, a 7 kolejkach wiosny zdobyła ich już 15. Zagłębie wiosną zaledwie 7. Gdyby sezon zaczynał się od wiosny, to na Olimpię patrzelibyśmy jak na kandydata do awansu. Tak, tak.
Zwycięstwo Olimpii nad Zagłębiem jest całkowicie możliwe. Ale uwaga. W starciach tych zespołów jest mocno remisowo. Na 5 ostatnich ligowych starć padły 4 remisy.Stomil Olsztyn na 4 domowe mecze wiosną 3 zremisował, a jedno wygrane to walkower z Dolcanem. Czy Zawisza wierzy jeszcze w dogonienie Wisły i Arki? Ten mecz pokaże ile determinacji jest w tej drużynie i czy jeszcze nie zeszło z nich zupełnie powietrze.

Stomil i Chojniczanka najdłużej, już od 6 spotkań czekają na zwycięstwo. Chrobry i Zawisza nie wydają się najbardziej wygodnymi rywalami na przełamanie dla gospodarzy tych spotkań.
Chojniczankę  z grupy spadkowej wyrwał jedynie walkower z Dolcanem, ale to na długo nie wystarczy, jeżeli  Chojniczanka nie zacznie wygrywać na boisku. Sytuacja Stomilu jest stabilna, a sympatyzujący z bydgoską Polonią kibice z Olsztyna na pewno dostarczą zawodnikom silnej motywacji do rywalizacji z Zawiszą Bydgoszcz. Ostatnia ligowa wizyta Zawiszy w Olsztynie zakończyła się 5 bramkową wygraną gości, którzy w tamtym sezonie wywalczyli awans do ekstraklasy.

Bardzo ciekawa kolejka do oglądania dla kibiców, ale do typowania - masakra. Wszystko się może zdarzyć.


Zapraszam na stronę z kompletem typów, gdzie dostępne są już także typy na 33 kolejkę Ekstraklasy.
http://dane.futbolwliczbach.pl/typer.php

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz