niedziela, 10 kwietnia 2016

Monstrualna porażka zespołu walczącego o awans. Tyszanie rozpędzeni. 1 : 8 w Częstochowie.

Tyski GKS sensacyjnie wygrał dzisiaj z Rakowem Częstochowa 1:8. Jest to najwyższe wyjazdowe zwycięstwo na trzecim szczeblu rozgrywek od czasu gdy utworzono II ligę centralną, czyli od sezonu 2014/2015.


Tak wysokie wyniki na 3 szczeblu rozgrywek należą do rzadkości.

Żeby znaleźć taki wyczyn, polegający na strzeleniu przynajmniej 8 bramek przez zespół gości na 3 poziomie rozgrywek trzeba się cofnąć do sezonu 2008/2009.
9 maja 2009 roku w spotkaniu II ligi grupy wschodniej -  ŁKS Łomża - Stomil Olsztyn padł wynik 0:10. ŁKS Łomża spadał wtedy z II ligi.

Gospodarze ostatnio na tym poziomie rozgrywek zdobyli przynajmniej 8 goli również w samym sezonie 2008/2009. W spotkaniu zachodniej grupy w 5 kolejce Nielba Wągrowiec pokonała Lechię Zielona Góra 8:1.

Dzisiejsza sensacja jest sporego kalibru, bowiem Raków jest bezpośrednim rywalem tyszan w walce o awans do I ligi, a nie zespołem broniącym się przed spadkiem.  Do przerwy przegrywał już 0:5. Co ciekawe , żaden z zawodników gospodarzy nie otrzymał w tym meczu czerwonej kartki.

Tyski GKS zajmuje obecnie 5 miejsce w tabeli II ligi, ze stratą 3 oczek do Rakowa, który zajmuje pozycję dającą szansę gry w barażach.

Przy takiej skuteczności GKS wyrasta na poważnego kandydata do walki o awans.

GKS Tychy na zapleczy Ekstraklasy spędził do tej pory 12 sezonów.

zobacz też: GKS Tychy bilans z rywalami na zapleczu Ekstraklasy.


Tyszanie  grając na 3 szczeblu rozgrywek notują świetne frekwencje na swoim pięknym, nowym stadionie. Średnia frekwencja na obiekcie w Tychach w obecnym sezonie wynosi około 6 tysięcy widzów na mecz i jest wyższa od średniej 4 klubów grających w Ekstraklasie:

zobacz : Liga Frekwencji stadionowych 2015/2016

Rankingi Zawodników - GKS Tychy 2015/2016
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz