wtorek, 26 kwietnia 2016

Arka zbliża się do granicy 100 wyjazdowych wygranych na drugim froncie.

Tabela wszech czasów II przed 27 kolejce:


Arka Gdynia ma już 99 zwycięstw na wyjeździe, natomiast Zagłębie Sosnowiec 99 porażek na wyjeździe. Kibice Grudziądzu zobaczyli żywy otwarty mecz, w którym przewagę zyskiwały obie drużyny. Przy stanie 2:2 gospodarze zadali 2 decydujące ciosy i wygrali 4 : 2.

GKS Bełchatów - dopiero 30 domowa porażka w 15 sezonie gry na drugim szczeblu rozgrywek. Średnio notuje tylko 2 domowe porażki na sezon. Ostatnio przegrał z MKS Kluczbork 0 : 2. W tym sezonie to już 6 domowa porażka GKS-u.

Olimpia Grudziądz ma 199 strzelonych bramek w I lidze i niedługo otworzy trzecią setkę w piątym sezonie gry na zapleczu ekstraklasy.


Wisła Płock dzięki dobrej postawie w tym sezonie poprawiła swój bilans punktowy w tabeli wszech czasów II ligi i awansowała do pierwszej trzydziestki klubów z największym procentowym udziałem zwycięstw - z wynikiem 41,57% zwycięstw.

Rekordzistą w tej konkurencji jest Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski - dokładnie 60% zwycięstw.


  • 1. Dyskobolia Grodzisk Wlkp. - 60% zwycięstw.
Obecnie grające na zapleczu Ekstraklasy zespoły:
  • 16. GKS Bełchatów - 45,79%;
  • 27. Zagłębie Sosnowiec - 43,18%;
  • 29. Wisła Płock - 41,57%;
  • 30. GKS Katowice - 41,54%;
  • 36. Zawisza Bydgoszcz - 40,74%;
  • 57. Olimpia Grudziądz - 38,04%;
  • 70. Arka Gdynia - 36,23%.
Na uwagę zasługuje dobra skuteczność Olimpii. W zimie wydawało się, że zespół z Grudziądza będzie miał problem z utrzymaniem się w I lidze, ale zimowe wzmocnienia okazały się trafione. Olimpia nie ma najmniejszego zamiaru spadać do II ligi.

Wiosną zdobyła już  18 punktów w 8 meczach i jest w pierwszej trojce najmocniejszych wiosną ekip. Zdobyli wiosną najwięcej bramek (15). Trudno sobie wyobrazić obecnie Olimpię spadającą do II ligi z takim zespołem. Zespoły, które zdobywają ponad 2 punkty na mecz walczą o awans. Jeżeli Olimpia ustabilizuje formę na takim poziomie, to w przyszłym sezonie może zamieszać w czołówce tabeli I ligi.

W perspektywie 5 sezonów występów Olimpii Grudziądz na zapleczy Ekstraklasy Olimpia wygląda bardzo solidnie.


zobacz pełną tabelę wszech czasów


czytaj też:

120 wyjazdowe zwycięstwo Zawiszy. Lotnik Warszawa najskuteczniejszy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz