czwartek, 7 kwietnia 2016

Typy na 25 kolejkę I ligi. [8-10 kwietnia 2016]. Faworyci stracą punkty?

W 25 kolejce I ligi czeka nas kilka bardzo ciekawych pojedynków. Algorytm FutbolwLczbach.pl przewiduje, że dwójka prowadzących zespołów zgubi punkty w Legnicy i Grudziądzu.
Olimpia zdobyła wiosną tyle samo punktów co Wisła Płock. Miedź wiosną nie radzi sobie tak dobrze jak Olimpia, jednak jej zwycięstwo w Sosnowcu bez straty gola pokazuje, że przynajmniej obroną dysponuje solidną. Czy na tyle solidną żeby oprzeć się rozpędzonej Arce?
25 kolejka I liga1 [%]x [%]2 [%]
Bytovia Chrobry44,6140,0215,35
Miedź LegnicaArka Gdynia23,2141,6435,13
Olimpia GrudziądzWisła Płock34,534,7930,69
RozwójZawisza47,517,0735,41
SandecjaGKS Katowice41,8427,3530,8
ChojniczankaWigry17,9239,6642,41
Pogon SiedlceMKS Kluczbork42,3735,0222,59
GKS BełchatówZagłębie Sosnowiec35,6726,9137,4

Niewiele to da Zawiszy, który także nie jest faworytem w Katowicach, gdzie podejmie go rewelacja wiosny - Rozwój.


Tym razem Zagłębie Sosnowiec ma sięgnąć po komplet punktów. Zagłębie we wtorek zremisowało w półfinale Pucharu Polski z Lechem. I ligowcy postawili Mistrzom Polski trudne warunki. W lidze nie idzie im dobrze. Mają obecnie serię trzech porażek. Spotkają się w Bełchatowie z GKS-em, który ma taką samą serię, a od 5 spotkań dodatkowo nie wygrało.

Bytovia jest faworytem spotkania z Chrobrym, który najwyraźniej nie otrząsnął się jeszcze po stracie obu środkowych obrońców w zimowym okienku transferowym. Chrobry nie jest tym samym zespołem co jesienią. Bytovia nie przegrała wiosną, tym razem także ma zapunktować. Chrobry w ostatnim spotkaniu strzelił gola nr 300 na tym poziomie rozgrywek. (patrz tabela wszech czasów II)


Sandecja nie straciła gola w starciu z Zawiszą (4:0) oraz z Wisłą Płock (wyjazdowe 0:0). To są solidne podstawy, żeby w starciu z GKS-em Katowice, który stracił wiosną tylko jednego gola spodziewać się bezbramkowego remisu. Algorytm stawia na Sandecję. Zobaczymy.

Wigry u siebie nie potrafią  wygrywać, ale na wyjazdach są groźne. Trzeci wyjazdowy remis wiosną? A może jednak zwycięstwo w Chojnicach? Wigry 19 z 24 punktów w tym sezonie zdobyły na obcych stadionach. Ale do najlepszych wyjazdowych ekip Wigrom sporo jeszcze brakuje.

czytaj też: 120 wyjazdowe zwycięstwo Zawiszy. Lotnik Warszawa najskuteczniejszy.

Pogoń Siedlce według algorytmu na pokonać MKS Kluczbork. To jest bezpośredni pojedynek zespołów walczących o utrzymanie w I lidze. Pogoń Siedlce wiosną zdobyła 4 punkty, wszystkie u siebie. Wydaje się, że Pogoń gra lepiej niż wskazują na to wyniki osiągane wiosną. Jeżeli ma  się utrzymać, to musi jednak wygrywać. MKS Kluczbork wygrał jednak niedawno w Sosnowcu 0:2. To była prawdziwa sensacja 22 kolejki I ligi i poważny sygnał, że klub z Kluczborka nie pogodził się ze spadkiem. W Siedlcach też się nie położy.

I liga jest bardzo ciekawa, bo wszystkie zespoły pozostają z szansami na utrzymanie w gronie I ligowców. Zapowiada się interesująca, twarda ligowa walka do samego końca. W I lidze zostało do rozegrania jeszcze 10 kolejek.

Z typowanych przez algorytm zdarzeń najlepsze kursy są na remis Arki w Legnicy @3,25 Unibet oraz wygrana Wigier w Chojnicach @3,1 Unibet.

Bytovia jest najdłużej niepokonanym zespołem na własnym obiekcie w I lidze, Arka najdłużej niepokonanym na wyjeździe i licząc wszystkie spotkania również.

serie zespołów I liga 2016-04-07Arka Gdynia zbliża się do wąskiego grona zespołów, które osiągnęły 100 wyjazdowych zwycięstw na poziomie drugiego szczebla rozgrywek. Zapraszam do śledzenia tabeli wszech czasów:
pełna tabela: http://dane.futbolwliczbach.pl/tabela_wszechczasow_II.php

Trzy zespoły I ligi należą do pierwszej 10 tabeli wszech czasów. Arka, wszystko na to wskazuje, niedługo zajmie się poprawianiem swojego bilansu w Ekstraklasie. Zawisza ma jeszcze matematyczne szanse na awans, ale coraz mniej czasu na odrabianie strat.
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz