piątek, 29 kwietnia 2016

Typy na 34 kolejkę Ekstraklasy i 28 kolejkę I ligi [29 kwietania - 1 maja 2016]. O faworytów nie jest łatwo w końcówce sezonu.


Typy na 34 Ekstraklasy. Tak się złożyło, że w czwartkowych spotkaniach Ekstraklasy, zaliczyłem już 2 pudła.


34 Ekstraklasa
1 [%]x [%]2 [%]wynik
Zagłebie LubinLegia Warszawa32,4834,7932,712 : 0
Lech PoznanLechia Gdansk38,9528,1332,910 : 0
Górnik ZabrzeŚląsk Wrocław28,0138,2133,77
Ruch Chorzów Cracovia41,1732,5726,25
Termalica Górnik Łeczna27,8446,2425,90
Korona KielceWisła Kraków19,8243,5336,63
JagielloniaPodbeskidzie48,6722,5728,75
Piast Gliwice Pogon Szczecin51,9141,836,25

Udało się trafnie przewidzeć, że Legia nie będzie wcale stroną dominującą meczu z Zagłębiem. Zagłębie zagrało świetne spotkanie. Na tyle dobre, że Legioniści nie mogli się nawet próbować tłumaczyć decyzjami sędziego, czy pechem. Zaprezentowali się po prostu słabo tego dnia i sprawa tytułu mistrzowskiego nadal wydaje się otwarta. W tej sytuacji mecz z Piastem zapowiada się fascynująco.

Typy na wczorajszy mecz Lecha i Lechii były zrównoważone i faktycznie skończyło się remisem.

Już dzisiaj Górnik podejmie Śląsk Wrocław mocny wiosną pod rządami Mariusza Rumaka. Co wyjdzie ze zderzenia piłkarskiej jakości gości z determinacją i walecznością Górników? Algorytm sugeruje remis, który dałby utrzymanie 7 punktów przewagi Śląska nad Górnikiem.
kurs @3,2 Unibet.

Mecz Ruchu z Cracovią zapowiada się podobnie. Ogromna ambicja chorzowian naprzeciwko dobrej jakościowo Cracovii. Goście ciągle odczuwają brak Dąbrowskiego, gospodarze bez Mazka i Grodzickiego. Łatwość z jaką Ruch tracił gole pod nieobecność tego ostatniego w Lubinie może niepokoić fanów z Chorzowa. Gospodarze mają sporo do zaproponowania w ofensywie podobnie jak Cracovia. Goście walczą o udział w eliminacjach ligi Europy. Być może właśnie kwestia motywacji będzie dzisiaj kluczowa. Ruch na Cichej rzadko remisuje (tylko 3 razy do tej pory). W tym układzie czeka nas ciekawy mecz. Liczę na kilka bramek. Nie ma czego tu bronić. :)
Ruch stać na nieprzegranie tego meczu. Kurs 1X - @1,51 w Unibet.



Bardziej interesujące z punktu widzenia typowania wydają mi się jednak remisy w Niecieczy i Kielcach. Termalice wystarcza trzymanie Górnika Łęczna na dystans 5 punktów. Korona i Wisła też remis są w stanie zaakceptować.  Grając o utrzymanie trzeba być wyrachowanym. Pasuje to do scenariusza zakończonego remisem. Przynajmniej jednym w tych 2 spotkaniach.
Remisy w  Kielcach i Niecieczy  - @kurs  3,2 Unibet.


Podbeskidzie moim zdaniem może wygrać w Białymstoku. Ten zespół ma znacznie większy potencjał niż to pokazuje w ostatnich meczach. liczę na to, że zmobilizuje się w meczu z Jagą. To nie jest ekipa do spadku. Kurs na wygraną gości @4,0 Unibet, lub na gości bez remisu (DNB) - @2,85.
Gospodarze nie przekonują w końcówce sezonu. Utrzymają się, bo obecna przewaga wystarczy na utrzymanie. Jednak nie spodziewam się już wielkich spotkań w wykonaniu Jagiellonii w obecnym sezonie. Władze Jagiellonii muszą sobie chyba postawić pytanie czy skala letniej wyprzedaży zawodników ciągnących wyniki nie była zbyt duża. Nie da się utrzymać poziomu zespołu w taki sposób. Nie da się zbudować w taki sposób zespołu na miarę regularnej walki o ligowe pudło i puchary. To nie jest wina Michała Probierza, który wykonał i tak kawał dobrej roboty w tym sezonie. Zespół musi być po prostu bardziej zbilansowany doświadczeniem starych wyjadaczy.

Piast grając u siebie jest w tym sezonie faworytem grając z każdym. Nawet z mistrzami remisów - Pogonią (17 remisów w tym sezonie). Stawiam na Piasta. kurs @2.0 Unibet.


Typy na 28 kolejkę I ligi.

28 kolejka I ligaI liga1 [%]x [%]2 [%]
Wigry Miedź27,4444,4228,12
GKS KatowiceBytovia32,232,5235,26
Wisła PłockStomil52,9634,1212,91
MKS KluczborkSandecja22,8438,0339,11
Pogon SiedlceGKS Bełchatów65,4524,769,77
Arka GdyniaOlimpia Grudziadz24,536,3729,11
Zawisza BydgoszczChojniczanka44,5128,7826,69
Zagłebie SosnowiecRozwoj Katowice41,1710,1748,65

Typy mojego algorytmu są zaskakujące, żeby nie powiedzieć szokujące.

Rozwój ma wygrać w Sosnowcu (kurs @4,2), a Bytovia w Katowicach (kurs @3,5). Olimpia wywieźć ma punkt z Gdyni (kurs @3,6). Ciekawy typ na remis w Suwałkach - @3,1.

Pogoń Siedlce żeby poważnie myśleć o utrzymaniu musi wygrywać przynajmniej u siebie, bo na wyjazdach gra fatalnie. Wygrana nad GKS-em nie jest jednak sprawą oczywistą, dlatego kurs tutaj też oscyluje gdzieś na poziomie @2,35.
 Za wyjątkiem Płocka wszędzie trudno wskazać jednoznacznie faworyta, dlatego emocji nie powinno zabraknąć. I to jest najważniejsze.

Typy algorytmu futbol w liczbach jak zwykle dostępne są najszybciej na stronie http://dane.futbolwliczbach.pl/typer.php

Dziękuję za Wasze uwagi dotyczące pracy algorytmu. Wszystkie one przydadzą się w procesie powstawania algorytmu na kolejny sezon. Być może dzięki nim uda się pokonać nawet barierę 50% trafnych typów?  Kto wie :)


Po ostatniej kolejce statystyki nieco się pogorszyły:
  • wiosna Ekstaklasa - 42,71% trafionych typów.
  • wiosna I liga - 43,75% trafionych typów.
Liczyłem po cichu na wynik powyżej 45%. Może jeszcze dobra końcówka sezonu pozwoli na poprawienie tych wskaźników.
Trafione typy zaliczam wtedy, gdy padnie rozstrzygnięcie uznane za algorytm za najbardziej prawdopodobne. Czasami różnice wynosiły nawet kilka setnych części procenta. Dlatego podaję dokładne wartości zrzucane przez algorytm, żebyście sami mieli możliwie najbardziej precyzyjne info.
Mama nadzieję, że komuś moje typy pomogły trafiać i wygrywać realną kasę. W lecie będę zbierał na serwer i domenę, to może nawet zdecyduję się poprosić o materialne wyrażenie swojej radości  z tych wygranych.

Pozdrawiam



Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza