poniedziałek, 18 kwietnia 2016

Typy na 32 kolejkę Ekstraklasy. Walka o puchary [19 kwietnia 2016 - grupa "mistrzowska"]

Miałem dzisiaj wieczorem pobiegać, ale Ekstraklasa nie daje mi spokojnie się zrelaksować. Na kogo jutro postawi algorytm futbowliczbach? Jutro mogą być świetne mecze.

No to gramy gramy o puchary.


 Lech -Piast.


We wtorek o 18:00 zmagania zaczną zespoły Lecha Poznań i Piasta Gliwice. Mistrzowie Polski w drodze na podium muszą pokonać vicelidera z Gliwic. Rewelacja jesieni wiosną nie wygląda już tak dobrze. Gra Piastunek w meczu z Cracovią wyglądał jakby lepiej, ale w końcówce goście wydarli im 2 punkty.

Lech z spotkaniu z Legią długimi fragmentami prezentował się bardzo dobrze. Świetnie utrzymywał się przy piłce na połowie Legionistów długimi fragmentami dominując środek pola. Terener Urban pod nieobecność Pawłowskiego (w wyjściowym składzie) świetnie wykorzystał argumenty, które posiadał, czyli zawodników dysponujących świetnym przyjęciem piłki i kontrolą nad nią pod presingiem. Przez godzinę wydawało się, że Legia nie potrafi tego dnia znaleźć recepty na Lecha w ataku pozycyjnym. Bliżej strzelenia gola Legia była po ewidentnych prezentach przy wyprowadzaniu piłki przez Kolejorza.
W końcówce spotkania pojawił się na boisku Szymon Pawłowski, którego pojawienie się zwiastuje powrót silnego lewego skrzydła. Być może Lech zacznie w ustawieniu podobnym jak z Legią, bo to po prostu bardzo dobrze wyglądało. Pawłowskim zawsze może Urban podostrzyć w II połowie. Lech jest faworytem tego meczu.
Trener Urban jak i reszta zespołu stoją murem za Abdulem Tettehem i bardzo dobrze. Jego błąd na Łazienkowskiej był ewidentny, ale jest to niewątpliwie jeden z bardzo mocnych punktów zespołu z Poznania. Bez ludzi biorących na siebie ciężar gry żaden zespół nie będzie wygrywał. Poprawić trzeba niewątpliwie asekurację jego gry i ...próbować zrewanżować się Piastowi za porażkę w Poznaniu z 6 kolejki rozgrywanej w sierpniu.
Piast wygląda również coraz lepiej, zatem spodziewać się można na Bułgarskiej naprawdę ciekawego meczu.

Lech Poznań - Piast Gliwice.
19 kwietnia 2016 godzina 18:00
typ algorytmu FutbolwLiczbach 1-x-2:  43,95% - 25,35% - 30,69%
Cracovia - Zagłębie.


Równolegle o tej samej godzinie będzie się odbywał arcy ciekawy mecz kolejnych dwóch kandydatów do pucharowej przygody w Europie.

Punkt dla Cracovii w 9 minucie meczu z vice liderem uratował Miroslav Covilo piękną główką po dograniu Mateusza Wdowiaka. Mój algorytm jest tym razem dla Pasów niezbyt przychylny. W roli zwycięzców widzi raczej gości z Lubina. Sporo szans daje też na remis. Cracovia mocno spuściła z tonu w ostatnim czasie. To nie znaczy, że nie może się w każdej chwili pozbierać i zacząć pochód od zwycięstwa do zwycięstwa. Ala najpier musiałby chyba wrócić do gry Damian Dąbrowski. Oba zespoły odważnie stawiają na młodzież i w tym sezonie pokazały się z bardzo dobrej strony. Nawet słabsza dyspozycja w ostatnich kolejkach nie może zacierać pozytywnej pracy wykonanej w obu klubach. Może właśnie dzięki temu, teraz, gdy poziom stresu po obu stronach opadł, zobaczymy w tym meczu dużo radości z gry w piłkę? Może to będzie pozytywny futbol po obu stronach? Niech wygra lepszy. Szkoda, że Filip Stażyński jest tylko wypożyczony do Zagłębia. Gdyby miał grać w Lubienie w przyszłym sezonie to życzyłbym tej drużynie występu w eliminacjach Ligi Europy, ale budowanie siły zespołu na wypożyczonych zawodnikach, to takie trochę budowanie na piasku. Szkoda, gdyby ta konstrukcja miała się rozsypać zaraz po wywalczeniu zaszczytu reprezentowania polskiej ligi w Europie przez "Miedziowych"

Cracovia - Zagłębie Lubin.
19 kwietnia 2016 godzina 18:00
typ algorytmu FutbolwLiczbach 1-x-2:  16,38% - 37,19% - 46,42%


Ruch - Legia.

O 20:30 Ruch będzie próbował powstrzymać Legionistów, którzy dysponują bardzo wyrównaną kadrą i na prawie każdej pozycji mają wartościowych zmienników. Kibice piłkarscy widzieli dużą ilość niespodzianek, ale zdecydowanym faworytem jest Legia. Ciśnienie na tytuł Mistrzów Polski w sezonie gdy klub obchodzi 100 lecie założenia było tak ogromne, że zmontowano na Łazienkowskiego potwornie mocny team. Różnica potencjałów jest ogromna.

Ruch Chorzów- Legia Warszawa
19 kwietnia 2016 godzina 20:30
typ algorytmu FutbolwLiczbach 1-x-2:  17,32% - 27,09% - 55,58%


Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin.

Lechia w tej fazie sezonu dysponuje już silną, zgraną kadrą, która w dodatku swoją pewność siebie podbudowała zwycięstwem z inną rewelacją wiosny - Zagłębiem.
Do Gdańska przyjeżdżają jednak mistrzowie remisów, więc o 3 punkty może nie być łatwo żadnej z ekip. Lechia z tak fajnym zespołem może wreszcie poważnie myśleć o rywalizacji w eliminacjach Ligi Europejskiej. Na drodze stają jednak mistrzowie remisów. Co z tego wyjdzie? Algorytm widzi tu jednak remis. Ja bym jednak postawił na gospodarzy. Tutaj podobnie jak w rywalizacji Cracovii z Zagłębiem oba zespoły mogą być z siebie zadowolone. Lechia jednak ma większe ciśnienie na puchary, bo 40-tysięcznik czeka z niecierpliwością aż zapełni się na wielkich meczach.
Dla graczy live warto jednak pamiętać, że Lechia wiosną często otwiera wynik meczu (częściej tylko Wisła i Legia). Siła ofensywy Lechii jest spora jak na warunki naszej Ekstraklasy. Dobrze, że ten zespół bierze udział w walce o puchary. Podnosi poziom rywalizacji.

Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin
19 kwietnia 2016 godzina 20:30
typ algorytmu FutbolwLiczbach 1-x-2:  32,28% - 49,64% - 18,07%Typy algorytmu na środę podam jutro. Mam nadzieję.
Jak tylko będą opracowane pojawią się tradycyjnie tutaj.

Życzę dużo dobrych emocji. I niech wygra lepszy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz