czwartek, 21 kwietnia 2016

Typy na 33 kolejkę Ekstraklasy [22-25 kwiecień 2016].

Typy algorytmu FutbolwLiczbach na 33 kolejkę Ekstraklasy wyglądają tak:


33 Ekstraklasa
1 [%]x [%]2 [%]
Zagłębie LubinRuch Chorzów33,1134,9331,94
Legia WarszawaCracovia55,5335,998,47
Korona KielceGórnik Łeczna46,7241,4611,80
PodbeskidzieŚląsk Wrocław26,7946,9526,25
Pogon SzczecinLech Poznan25,2739,9234,79
JagielloniaGórnik Zabrze61,1721,5917,23
Piast GliwiceLechia Gdansk37,9337,8424,21
Wisła KrakówTermalica39,8132,4527,72


Jeżeli wskazania algorytmu miałyby się sprawdzić to tym razem nikt z gości nie wywiezie pełnej puli punktów.


We wtorek Ruch pokazał ogromną determinację z Legią. Trybuny niosły młodych Monetę i Stępińskiego jak na skrzydłach. Cracovia może zagrać w piątek dobry mecz, ale nie utrzyma takiego tempa presingu jak Ruch na Cichej. Legia moim zdaniem poradzi sobie z Cracovią., ale przy takich kursach, to ja chyba pasuję.
Więcej będzie do zgarnięcia na remisach, a prawdopodobne są przynajmniej ze cztery. Szczecin, Bielsko (goście będą bronić przewagi nad PBB w tabeli i mogą być zainteresowani podziałem punktów, Gliwice (Piast gra dobrze u siebie, ale Lechia może okazać się nie gorsza niż Cracovia tydzień temu.
Lechia jest po wyjazdowej wygranej w Lubinie. Może też sprawić problemy Piastowi.

Algorytm typuje mi także Lubin do remisu, ale ten mi się wydaje najmniej prawdopodobny. Lubin będzie chciał w końcu pokazać tą skuteczność co w rundzie zasadniczej i przed swoją publicznością zgarnąć 3 oczka. Ruch świetną grę z Legią okupił sporą utratą sił. Ciężko zagrać tak dobre 2 mecze w 4 dni nie mając naprawdę szerokiej ławki. Na Zagłębie Ruch nie będzie się już tak mocno spinał jak na Legię. Tutaj chyba szukałbym typu na Lubinian.

Za to Jagiellonia może mieć spore problemy z Górnikiem Zabrze. Algorytm tak tego nie widzi, ale Górnicy, którzy w końcu wygrali po 10 meczach bez zwycięstwa, teraz "poczuli krew" i spróbują wykorzystać kryzys Jagiellonii. Ciągle jednak nie strzelają zbyt wiele goli. To jest po prostu kwestia braku skuteczności, a nie chęci. Możliwy jest scenariusz również gdzieś blisko remisu. Problemy Jagiellonii w grze obronnej nie wydają się już być opanowane.
W 29 kolejce w Białymstoku wysoko wygrało Podbeskidzie. Górnik z nożem na gardle może zagrać z równie dużą determinacją, co Podbeskidzie.
Prawdopodobieństwo wygrania Jagi określane przez algorytm na 61% uważam osobiście za trochę przesadzone. W tym meczu wszystkie 3 wyniki wydają się możliwe. Jagiellonia jest niewątpliwie faworytem. Wygrana z Górnikiem może jej dać sporo spokoju na 4 ostatnie kolejki. Remis utrzyma 5 punktów przewagi gospodarzy nad Górnikiem, dlatego dla Jagi ten wynik może okazać się w trakcie meczu nie najgorszy. Zatem tutaj także obrona przewagi w tabeli może skończyć się
podziałem punktów.

Wisła z Termalicą wydaje się w obecnej formie zdecydowanym faworytem, ale Termalica wygrała na wyjeździe tydzień temu z Podbeskidziem, jedną z lepszych na wiosnę ekip. Zatem tutaj także kibice mogą być świadkami ciekawej rywalizacji. Wisła strzelająca ciągle dużo goli jest faworytem, ale może przytrafić się jej 1 słabszy mecz.

W każdym razie Wisła w 6 ostatnich meczach strzeliła 19 goli. To jest powód do zmartwienia ekipy Piotra Mandrysza. Wiosną Termalica strzeliła Wiśle 2 gole, ale co z tego skoro straciła 4 ? Jak z tak skuteczną Wisłą grać?

Typy na I ligę opisałem tutaj . Dostępne są także tutaj:
http://dane.futbolwliczbach.pl/typer.php

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz