czwartek, 14 kwietnia 2016

Bohaterowie wiosny 2016 - Ekstraklasa

Moim drodzy. Nie mam za wiele czasu na pisanie w tym tygodniu, ale chciałbym się z Wami podzielić nowym rankingiem zawodników, który pokazuje dorobek poszczególnych zawodników polskiej Ekstraklasy w rundzie wiosennej na tle ich rankingów z wiosny.

Częściowo są to zawodnicy, którzy już jesienią znajdowali się w rankingu  bardzo wysoko, a częściowo nowe nabytki klubów, jak Stażyński, Wolski, Hlousek, Jędrzejczyk, Piacek czy Baranowski .

W czubie tego rankingu sporo jest zawodników Zagłębia Lubin czy Podbeskidzia Bielsko - Biała, które świetnie spisują się na wiosnę.  Mam nadzieję, że czas pozwoli mi rozwinąć ten temat w niedługim czasie, ale póki co udostępniam sam ranking w nadziei, że Was zaciekawi.


zobacz cały ranking wiosny:  Ranking zawodników Estraklasy - wiosna 2016

 

 Dorobek poszczególnych roczników w Ekstraklasie.Z innych ciekawostek Ekstraklasy przedstawiam wykres pokazujący rozkład wieku zawodników polskiej Ekstraklasy w kontekście sumarycznego dorobku punktów każdego rocznika w rankingu całego sezonu 2015/2016:

futbolwliczbach.pl
oraz ilości zawodników z poszczególnych roczników we wszystkich zespołach Ekstraklasy. Na obu wykresach uwzględnieni są zawodnicy, którzy rozegrali chociaż minutę na boisku Ekstraklasy.

futbolwliczbach.pl

Po zestawieniu tych wykresów ze sobą widać wyraźnie, że kluby mają sporą ilość 19, czy 20-latków, ale ich dorobek w rankingach jeszcze nie jest zbyt okazały. Na razie zdobywają doświadczenie, głównie siedząc na ławce.

Więcej o rankingach młodzieżowców czytaj tutaj:
Kolejka goli młodzieżowców. Tabela młodzieżowych strzelców Ekstraklasy [U21]Zachęcam Was serdecznie do polubienia profilu FutbolwLiczbach na Facebook, jeżeli podobają się Wam moje teksty i chcecie ich więcej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz