piątek, 6 maja 2016

Typy na 29 kolejkę I ligi [6-8 maj 2016].

Już w piątek rusza I liga.

Zawisza otrzymuje walkowerem 3 punkty, więc w 29 kolejce Arka i Wisła nie mają jeszcze szansy zapewnić sobie awansu do Ekstraklasy. Ale mają szanse zgarnąć kolejne 3 oczka.

Algorytm futbolwliczbach, który w ostatniej kolejce trafie wytypował 7 na 8 rozstrzygnięć większe szanse na wygraną daje Arce Gdynia, grającej na wyjeździe z Rozwojem Katowice.
(16.73 %, 17.07 %, 66.18 %)

czytaj też: 
Szok. 7 trafionych typów w 28 kolejce I ligi. Yield 162,5%.

Waleczny beniaminek z Katowic pokonał ostatnio  na wyjeździe Zagłębie, jednak Arka to praktycznie jakość Ekstraklasy i najlepiej grający na wyjazdach zespół na zapleczu Ekstraklasy. Dość powiedzieć, że Arka wiosną na wyjeździe nie straciła jeszcze bramki, a punkty zgubiła jedynie w Legnicy bezbramkowo remisując. Jednak Rozwój Katowice praktycznie nie remisuje. Rozwój kontynuuje obecnie niewiarygodną serię 17 spotkań bez remisu.


Arka nie przegrała 12 wyjazdów z rzędu w I lidze, a 14 spotkań licząc wszystkie.Co może wyjść z pojedynku takiej ekipy z Rozwojem, który nie remisuje? Wnioski nie są optymistyczne dla gospodarzy. Mają oni pełne prawo sprawić sensację, ale Arka jest za blisko upragnionego awansu, żeby sobie pozwalać na takie wpadki. Już we wtorek ma zamiar zapewnić sobie awans przed swoją publicznością, a do tego potrzebuje 3 punktów przywiezionych z Katowic.

Jeżeli Arka wygra, będzie to okrągłe setne wyjazdowe zwycięstwo zespołu z Gdyni na tym poziomie rozgrywek.

czytaj też: 
Arka zbliża się do granicy 100 wyjazdowych wygranych na drugim froncie


Niepokonana już od 10 spotkań rewelacja wiosny - Olimpia zagra w Grudziądzu z MKS Kluczbork.
Algorytm FwL widzi w roli faworyta gospodarzy, ale warto pamiętać, że MKS zaskakiwał już na wyjazdach faworytów w Bełchatowie i Sosnowcu tej wiosny. Potrafi się dobrze bronić i wyprowadzać szybkie kontry. Grając o utrzymanie może być niebezpieczny także dla faworyzowanych gospodarzy w Grudziądzu.
 (47.5 %, 27.32 %, 25.16 %)


Ciekawie może być w Głogowie, gdzie przyjeżdża zespół Wigier Suwałki zdobywający większość punktów na wyjazdach. Chrobry praktycznie zapewnił sobie utrzymanie, więc trudno przewidzieć jak podejdzie do tego meczu. Wygrana goście w tym meczu jest wyceniana przez buków na kurs ~@3,6 który w tych warunkach wydaje się kuszący. Algorytm FwL widzi w roli faworyta zespół gospodarzy, jednak układ kursów na to spotkanie skłania do poważnego rozważenia szans na zwycięstwo gości. Wigry są niepokonane od 5 wyjazdów.
(39.35 %, 27.75 %, 32.88 %)


Bytovia opromieniona  wygraną z GKS-em w Katowicach podejmie Zagłębie Sosnowiec, algorytm podaje prawdopodobieństwa wyraźnie zrównoważone:
(36.72 %, 34.79 %, 28.47 %)
Widzę tu sporą szansę na remis. Bytovia często u siebie dzieli się punktami, a kurs na remis tradycyjnie przekracza trójkę (kurs na remis @3,2)
Zagłębie co prawda od 7 spotkań nie remisuje, ale jeżeli ma gdzieś zremisować, to właśnie najszybciej w Bytovie. Ostatnie 3 wizyty sosnowiczan w Bytowie to ...właśnie 3 remisy.

Algorytm FwL widzie spore szanse na remis w Olsztynie, gdzie Stomil podejmuje GKS Katowice.

 (28.55 %, 47.41 %, 24.02 %)
Niezależny algorytm szacujący siłę obu zespołów wskazuje na kilkuprocentową przewagę gości, a to jest wymarzona strefa dla remisów. Tutaj podobnie wysoki kurs @3,1.
Stomil od 8 spotkań nie wygrał.

Remisowo może być także w Bełchatowie, gdzie proporcje układu sił są podobne
Algorytm sugeruje właśnie remis GKS-u z Miedzią Legnica
 (26.39 %, 40.23 %, 33.36 %).
Obie ekipy miały ambicje walki o Ekstraklasę, a walczą jeszcze o utrzymanie. Zwłaszcza postawa spadkowicza wydaje się być poniżej oczekiwań. Jednak w mojej ocenie w sobotę nie poprawią sobie za bardzo nastrojów.

Pogoń Siedlce gra na wyjazdach katastrofalnie, przegrywając wiosną wszystko jak leci . Jadąc do Nowego Sącza nie jest faworytem, ale algorytm mimo wszystko daje 30,5% na wygraną Pogoni.
(60.78 %, 8.71 %, 30.5 %)
Gospodarzy może uśpić słaba postawa Pogoni na wyjazdach. A jednak zespół z Siedlec posiada ciekawych zawodników o sporym potencjale. Kiedyś powinni przełamać tą wyjazdową niemoc. Może właśnie paradoksalnie zrobią to w Nowym Sączu, gdzie polegli: Zawisza, GKS Katowice czy Miedź Legnica. W piłce nie wolno sobie przed meczem dopisywać 3 punktów, a Sandecja może poczuć się zbyt pewnie podejmując tak słabą na wyjazdach ekipę. Za wiarę w przełamanie Pogoni bukmacherzy płacą po kursie około @4,5. Ktoś się skusi?


Chojniczanka w niedzielę o 12:45 w obecności kamerami Polsatu ma, zdaniem algorytmu FwL, zremisować z praktycznie ekstraklasową już Wisłą Płock. Choćby z tego powodu warto wybrać się na mecz lub obejrzeć go w TV.

Chojniczanka do końca sezonu będzie faworytem jedynie w domowym spotkaniu z MKS-em Kluczbork. Czekają ją bardzo trudne spotkania. Podejmuje Zagłębie oraz wyjeżdża do Siedlec i Gdyni. Taki terminarz zmusza Chojniczankę do szukania punktów także w spotkaniu z Wisłą Płock.
Typy FwL:
(15.6 %, 44.27 %, 40.11 %)
Chojniczanka nie wygrała już od 8 spotkań. Ogranie Wisły może być poza jej zasięgiem, ale remis owszem. Walczyć trzeba do końca. Inaczej się nie godzi. Zawsze można przegrać, ale po walce.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz