sobota, 14 maja 2016

Typy na 37 kolejkę Ekstraklasy [grupa spadkowa 14 maja 2016].


W 37 kolejce w grupie spadkowej mamy korespondencyjny pojedynek Górników walczących o utrzymanie.

 

W meczu Korona - Jagiellonia  faworyta bukmacherzy upatrują w gospodarzach. Kursy na ten mecz 2.2 - 3.4 - 3.2 (Unibet) pokazują przewagę Korony.
Bardzo dobrze wygląda wyjściowa jedenastka Korony, którą przewiduje portal polskapilka.net.
Średnia siła tej jedenastki liczona z meczów wiosny wynosi według mojego rankowania 1.63 , natomiast siła Jagi licząc analogicznie to 1.37. Jesteśmy zatem gdzieś w "strefie 120".

Trener Micha probierz chce przyjrzeć się od pierwszych minut Alvarinho.  Od pierwszej minuty miałby zagrać Mystkowski, który wchodzi zazwyczaj z ławki. Osobiście dziwię się, że Michał Probierz nie próbował częściej Mystkowskiego w podstawie, bo w tym sezonie wyszedł on od pierwszej minuty dwa razy i w obu tych spotkaniach Jaga prowadziła do przerwy ( w Kielcach i w Chorzowie).
Forma Marka Wasiluka także daleka jest jeszcze od stabilnej, bo za wiele wiosną nie grał. Reasumując widzę tu jednak wygraną gospodarzy, którzy przed własną publicznością będą chcieli zgarnąć komplet punktów. Korona nie przegrała już 12 kolejnych spotkań i ma szansę z piękną serią wejść w kolejny sezon.

Komplet typów na 37 kolejkę Ekstraklasy wygląda tak:

37 Ekstraklasa
1 [%]x [%]2 [%]
PodbeskidzieWisła23,3932,2144,38
ŚląskGórnik Łeczna53,6325,3720,98
KoronaJagiellonia65,325,279,42
TermalicaGórnik Zabrze24,4342,7132,85
LegiaPogon70,0623,686,25
CracoviaLechia46,3532,5721,06
PiastZaglebie53,2722,6924,02
Lech Ruch47,0835,5517,36

W spotkaniu Śląska z Górnikiem Łęczna goście mogą potrzebować jednego punktu w razie gdyby Górnik Zabrze ograł Termalicę. Algorytm wygraną Śląska prognozuje na poziomie 54%, więc na 46% Górnik może wywieźć upragniony punkt z Wrocławia. Śląsk, jak wszystkie pozostałe zespoły ma powód do grania na poważnie, bo z miejscami w lidze na koniec sezonu powiązana jest kasa. Ostateczna kolejność w tabeli zależy ciągle od wyników dzisiejszych spotkań. Różnice w tabeli są niewielkie. Porażka Wisła, Śląsk czy Korony może powodować utratę miejsca w tabeli i sporej kasy.

Wygraną zabrzan w Niecieczy algorytm prognozuje na poziomie 33%. Portal 90 minut.pl daje 12% szans Górnikowi z Zabrza na utrzymanie. Według moich typów jest to niewiele ponad 17%. To niewiele, ale walczyć trzeba do końca i pewnie walka będzie.Górnik Zabrze nie przegrał 5 kolejnych spotkań. Teraz musi jednak wygrać. Remis to za mało.
Termalica od 4 spotkań u siebie nie wygrała, a 3 spotkania zagrała bez remisu. Wydaje się, że ten mecz z racji ogromnej stawki będzie obfitował w emocje. Potencjał kadry jest nieznacznie po stronie gospodarzy  (strefa 110). Taki układ sił w normalnych warunkach często sprzyja remisom. Sporo zależy od tego jakie wieści będą nadchodziły z Wrocławia. Jeżeli Łęczna wyjdzie na prowadzenie, to może zabrzanom podciąć skrzydełka. Zobaczymy. W ostatnich kolejkach trudno o jakieś wiarygodne typy ;)
Termalica już utrzymała się w Ekstraklasie. Być może odpuści.

Podbeskidzie teoretycznie nie ma zbyt wielkich szans z Wisłą, jednak może wszystkich zaskoczyć. To jest w mojej ocenie zespół o sporym potencjale, który pokazał zwłaszcza we wczesnej fazie wiosny. Potem sparaliżował ich stres, ale dzisiaj zagrają już bez stresu. W mojej ocenie najbardziej prawdopodobny scenariusz to wygrana Wisły. W obecnym składzie Wisła prezentuje potencjał na poziomie rankingów około 2.05
Wisła w razie wygranej utrzyma 9 lokatę w tabeli, a to przecież kasa. Dlatego zagra na poważnie i powinna wygrać.

Typy na mecze grupy mistrzowskiej dostępne są tradycyjnie tutaj. Mam nadzieję, że wieczorem uda mi się jeszcze coś skrobnąć na temat grupy mistrzowskiej. Dzisiaj w centrum uwagi kameralny stadion w  Niecieczy.  Tam być może legendarny Górnik z nowym, pięknym stadionem będzie musiała pogodzić się ze spadkiem do I ligi.

Szkoda by mi było Górnika, który wreszcie po wielu latach doczekał się nowoczesnego stadionu i już pokazał, że nawet grając o utrzymanie potrafi przyciągnąć 18 tysięcy ludzi. Jednak to postawa na murawie decyduje o tym kto spada, a nie wielkość miast, stadionów, ilość kibiców czy pucharowe tradycje.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz