czwartek, 12 maja 2016

Wisła Płock w Ekstraklasie już w niedzielę? [9,7%].

Algorytm futbol w liczbach oszacował prawdopodobieństwa rozstrzygnięć w spotkaniach 31 kolejki I ligi. Arka Gdynia może już cieszyć się z awanu do Ekstraklasy, chociaż mecz z Bytovią spacerkiem nie był. Tak jak przewidywał algorytm FwL Bytovia stawiła mocny opór gospodarzom i kilku minut zabrakło żeby przełożyć fetę w Gdyni na weekend. Gol Mateusza Szwocha w 88 minucie meczu dał upragniony awans Arce. Gratulacje dla zespołu, sztabu szkoleniowego Arki oraz wszystkich kibiców ściskających kciuki za awans Arki po 5 latach grania na drugim froncie.


Istnieje możliwość, że już w niedzielę poznamy drugiego beniaminka Ekstraklasy na następny sezon. Stanie się tak jeżeli Wisła Płock wygra, a Zawisza Bydgoszcz przegra.

Różnica punktów między tymi zespołami wzrośnie w takim przypadku do 10 oczek, co będzie niemożliwe do odrobienia w 3 pozostałych kolejkach.

Chrobry Głogów - Wisła Płock (44.11 %, 20.61 %, 35.26 %)

Chrobry u siebie nie jest łatwym do ogrania zespołem. Algorytm widzi szanse na taki scenariusz na poziomie 35%. W roli faworyta widzi jednak gospodarzy.


Zawisza Bydgoszcz - Wigry Suwałki. (47.5 %, 24.76 %, 27.72 %).


Zawisza gra u siebie i jest faworytem sobotniego meczu. Wigry są jednak zespołem, który większość punktów zdobywa na wyjazdach i świetnie się czuje w grze z kontry. W tym sezonie Wigry zdobyły 35 punktów, z czego, uwaga, na wyjazdach 25 oczek. Ponad 71% punktów na wyjazdach to jest istne kuriozum. Być może będzie  jednak niespodzianka w Bydgoszczy.


Szansa, że spełnione zostaną jednocześnie oba warunki awansu Wisły już w niedzielę wynosi więc około 10%.

Jeżeli Wisła nie awansuje w 31 kolejce, to dla kibiców z Płocka chyba nawet lepiej, bo będą mieli okazję przygotować fetę po bezpośrednim starciu z Zawiszą na swoim terenie. Bezpośrednie starcie kandydatów do awansu to byłby wyśmienity scenariusz z punktu widzenia potencjalnych emocji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz