piątek, 27 maja 2016

W II lidze emocje sięgają już zenitu. [typy na 33 kolejkę II ligi polskiej - 28 maja 2016, godz. 17:00].

Niesamowicie ciekawie wygląda rywalizacja o awans, baraże i utrzymanie w II lidze. Do I lig awansowała już Stal Mielec oraz Znicz Pruszków, natomiast sytuację mocno skomplikował sobie GKS Tychy przegrywając przy 10 tysiącach kibiców na własnym stadionie 0 :1 z Radomiakiem Radom.
Z I ligi wycofał się Okocimski Brzesko, a pewny spadku jest już Gryf Wejherowo.
Ciągle jednak większość zespołów walczy o ogromną stawkę.

Jakie szanse dla poszczególnych ekip widzi algorytm Futbol w Liczbach, który tak świetnie radził sobie ostatnio z typowaniem spotkań I ligi?

czytaj więcej: 
Yield z singli w I lidze znowu przekroczył 100% [wyniki 32 kolejki I ligi]. Siła dubli i trebli.

Mam dobre wieści dla tyszan:


33 II liga
1 [%]x [%]2 [%]
Wisła PuławyROW Rybnik44,1130,1325,74
Stal MielecOlimpia Zambrów59,246,4234,32
Siarka TarnobrzegGKS Tychy37,259,3853,36
RadomiakPolonia Bytom26,9935,0237,98
Nadwiślan GóraPuszcza Niepołomice32,237,2830,5
Kotwica KołobrzegStal Stalowa Wola25,0649,1825,74
LegionoviaRaków Czestochowa63,1611,0925,74
Gryf WejherowoBłekitni Stargard Szczecinski32,6725,7441,57


Zdaniem algorytmu będą oni w stanie na 53% pokonać Siarkę w Tarnobrzegu. Niezmiernie to może być ciekawe spotkanie, bo Siarka ciągle zachowuje szanse na grę w I lidze w przyszłym sezonie.

Szczegółową analizę szans poszczególnych ekip przeprowadził jak zwykle niezastąpiony Paweł Mogielnicki i zamieścił ją na 90minut.pl.  Więcej o tym przeczytasz tutaj. Polecam.

Radomiak, który sensacyjnie pokonał w ostatniej kolejce tyszan zdaniem algorytmu nie poradzi sobie jednak u siebie z Polonią Bytom, która zgarnie 1 lub nawet 3 punkty. 

Nadwiślan Góra, który walczy o utrzymanie zdaniem algorytmu podzieli się punktami z Puszczą Niepołomice. Remis uznaje także za dość prawdopodobny w Kołobrzegu,gdzie wybiera się Stal Stalowa Wola również walcząca o utrzymanie.

Wisła Puławy jest faworytem meczu na swoim terenie z walczącym o utrzymanie ROW Rybnik.

Jeżeli algorytm ma rację, to marzenia Rakowa Częstochowa o I lidze zakończą się w Legionowie, gdzie zdecydowanym faworytem (63%) będą gospodarze grający ostatnio bardzo skutecznie.

Gdyby rozważania mojego algorytmu się sprawdziły, to tyszanie będą w ostatniej kolejce bronili 3 punktowej przewagi nad Wisła Puławy. Scenariusz kreuje się zatem niesamowity, bo w ostatniej kolejce do Tych przyjedzie ....I ligowa już Stal Mielec.



To byłby fantastyczny mecz  dużym prawdopodobieństwem wyprzedania kompletu biletów.
Niesamowita sprawa.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza