poniedziałek, 23 maja 2016

Yield z singli w I lidze znowu przekroczył 100% [wyniki 32 kolejki I ligi]. Siła dubli i trebli.

To już się staje trochę nudne. Znowu algorytm trafił 6 spotkań na 8 możliwych w I lidze zapewniając Yield 104% [według kursów BET365]:



O piątkowym i sobotnich spotkaniach pisałem już wcześniej tutaj:

Wisła Płock w Ekstraklasie. Typy na 32 kolejkę I ligi znowu wchodzą. Yield już przekroczył 57%


W niedzielę ekstraklasowa już Arka Gdynia zgodnie z przewidywaniami naszego algorytmu nie dała rady pokonać broniącej się przed spadkiem Chojniczanki. Patrząc na suche statystyki tego spotkania można faktycznie dojść do wniosku, że typ nie był wyrwany z sufitu.


Coś jest w tym algorytmie. Znajomy spytał mnie jak przewidziałem remis Chojniczanki z Arką. Wiecie co mu odpowiedziałem? Nie mam pojęcia, jak ten algorytm to wyliczył. Widocznie wagi kilku czynników branych pod uwagę tak się poukładały. Tworzyłem go dlatego, że w życiu nie miałbym czasu na liczenie tego ręcznie.

Dobrze, że algorytm pod koniec sezonu wykazuje przyzwoitą skuteczność, bo właśnie wtedy ma na to największe szanse.Jeszcze nie wiem czy udostępnię typy na 33 kolejkę, bo za dużo zespołów gra już o pietruszkę, a nie ma silnego finansowego bodźca do zdobywania możliwie najwyższych miejsc w lidze. 33 kolejka może po prostu nie podlegać już zaimplementowanej w algorytmie logice.


Siła dubli. Yield 292%

Ale ten tekst miał być o czymś innym.
Mając tak dobry algorytm potrafiący przewidzieć (czasami) 6 na 8 spotkań, w tym 3 remisy po kursach  @3,25 i lepiej, można pokusić się  o kupony oparte na dublach.


Kupon na dublach oparty na typach algorytmu Futbol w Liczbach dawał w 32 kolejce I ligi Yield na poziomie 292%. Zakład został zamknięty przy Yield na poziomie 230%. Czasami nie warto być zbyt pazernym :) Wystarczy jednak użyć dowolnego kalkulatora do dubli żeby się przekonać, że potencjał tego zakładu sięgał Yield prawie 300% jeżeli nie wierzycie na słowo.

Moc w treblach. Yield 592%. Ale trzeba naprawdę dobrych typów.


Ale to nie koniec. Będąc naprawdę przekonanym, że potencjał tych typów jest rzeczywiście wiarygodny można je wstawić w zakład oparty na treblach (czy po polsku na trójkach). Przy ośmiu meczach można stworzyć 56 kombinacji trebli i zastosować proporcjonalnie niższą stawkę pojedynczego zakładu, na przykład 2 zł.

Korzystając z dowolnego kalkulatora do trebli widzimy, że Yield rośnie nam w dobrym tempie. Jeżeli typy FwL z 32 kolejki I ligi postawilibyśmy w treblach, to Yield wyniósłby 592%.


Prosty kalkulator możemy znaleźć na stronie https://www.aceodds.com/bet-calculator/treble.html

Gdyby odwalić taki numer i wstawić typy FwL z tej kolejki w kupon oparty na 70 czwórkach, to Yield wyniósłby już 983%. Przy sumie zakładów 140 zł zwrot wyniósłby 1517 zł.
Działa na wyobraźnię?

A pamiętacie 28 kolejkę I ligi, tą kiedy algorytm przewidział 7 na 8 rozstrzygnięć, w tym wygraną Rozwoju Katowice w Sosnowcu, wygraną Bytovii w Katowicach i remis Olimpii w Gdyni?


Wrzucenie tych typów w treble dawało taki rezultat:


Przy wkładzie 112 zł zwrot w treblach wynosił 1813 zł, a przy postawieniu w czwórkach 5215 zł. Niestety autorowi tych słów zabrakło wiary, że typy są aż tak dobre, ale na singlach czy dublach też krzywdy nie ma :)
Granie na treble wymaga naprawdę dobrych, mocnych typów, inaczej rośnie ilość pojedynczych zakładów, a efekt mnożenia nie działa wystarczająco mocno. Przy treblu z remisów mamy przykładowo 3x3x3, czyli dźwignię 27-krotną.
Przy treblu  z kursów 1,5 x 1,5 x 1,5 zyskujemy dźwignię już tylko 3,375, a zostajemy ciągle z ryzykiem. Tutaj także sporo zależy od starannej selekcji typów.

Bardzo mi jest miło, gdy nadsyłacie kupony z wykorzystanymi typami, które się Wam przydały. O to ostatecznie chodzi, żeby się pobawić i zasilić nieco budżet. Dzięki za wszystkie słowa sympatii.


Poszukiwani wolontariusze.


Sezon niestety się kończy, jednak efekty działania algorytmu zachęcają do dalszej pracy nad nim. W planach mam rozszerzenie działania algorytmu na inne ligi. Żeby to się mogło udać będę potrzebował Waszej pomocy. Mam już ochotnika, który zajmie się angielską Premier League.
W sezonie letnim zajmiemy się też szczegółowo jakąś ligą południowoamerykańską. Decyzja jeszcze nie jest podjęta.

Jeżeli ktoś z Was dysponuje czasem, zachęciły go prezentowane przez algorytm typy i chciałby pomóc w rozwoju tego projektu, to proszę o kontakt przez wiadomość prywatną Facebooka.

Pozdrawiam. O tym czy udostępnię typy na 33 kolejkę  poinformuję Was później, ale już teraz mogę powiedzieć, że typy nie są tak wystrzałowe jak te z 28 czy 32 kolejki :)

Ale emocji na pewno nie zabraknie w 33 kolejce, bo ciągle sporo zespołów walczy o utrzymanie.

Pozdrawiam

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz