sobota, 21 maja 2016

Wisła Płock w Ekstraklasie. Typy na 32 kolejkę I ligi znowu wchodzą. Yield już przekroczył 57%,

Wczoraj z szansami na awans do Ekstraklasy pożegnał się Zawisza, a Wisła Płock po efektownym zwycięstwie mogła świętować awans.  Gratulacje. Wydaje się, że potrzebne będą jednak Wiśle pewne wzmocnienia, żeby utrzymać się w Ekstraklasie. Zobaczymy jak organizacyjnie poradzi sobie Wisła, jaki budżet będzie w stanie zaplanować.

Dzisiaj odbyło się 6 kolejnych spotkań 32 kolejki I ligi.

Algorytm futbolwliczbach potwierdził dobrą formę przewidując do tej pory 5 wyników na 7 spotkań:Już teraz Yield z singli przekracza 57%. Algorytmowi udało się trafnie przewidzieć między innymi dwa remisy (oba po kursie @3,25) w Siedlcach oraz Katowicach.

GKS Bełchatów wyszedł na prowadzenie, ale zgodnie z przewidywaniami algorytmu Olimpia zdołała odpowiedzieć dwoma golami i zdołała zakończyć 32 kolejkę powyżej strefy spadkowej.
Sytuacja gospodarzy staje się bardzo trudna, ale mają jeszcze spotkanie z Rozwojem, który może być w ich zasięgu oraz Bytovią. W walce o utrzymanie może dziać się jeszcze sporo. Dla bełchatowian dobrym prognostykiem może być gol strzelony Olimpii, która jest jak by nie patrzeć jednym z 3 najlepszych zespołów wiosny. Jeżeli Olimpia utrzyma obecną kadrę, to w przyszłym sezonie będzie z taką ekipą walczyła a awans.

Miedź nie dała szans Rozwojowi Katowice, który w obliczu porażki już oficjalnie spadł do II ligi. Ma 6 punktów straty do Pogoni i MKS-u Kluczbork, ale z oboma ekipami ujemny bilans bramek. W tym układzie znamy drugiego spadkowicza (pierwszy zdegradował się samodzielnie Dolcan w zimie).

Pogoń Siedlce bezbramkowo zremisowała z Bytovią, która jest w I lidze mistrzem remisów (aż 14 do tej pory). Dopiero po 34 kolejce przekonamy się czy Pogoń zdobyła jeden punkt czy straciła dwa punkty w meczu z Bytovią. Na razie pozostaje w grze. Teraz będzie musiała się zmierzyć w Olsztynie ze swoją wyjazdową bezradnością, bo w ostatniej kolejce spotkanie z Chojniczanką może być na ogromnym ciśnieniu dla Siedlec.

Stomil przegrał w Kluczborku niezmiernie ważny mecz. Gdyby zremisował, to na 2 mecze przed końcem ligi miałby 6 punktów przewagi nad MKS-em i korzystny bilans bezpośrednich spotkań. W tym układzie Stomil byłby pewny utrzymania. A w obecnej sytuacji musi walczyć dalej. To dobrze dla ligi, bo będzie jeszcze ciekawie. Na szczęście dla Stomilu w 33 kolejce jedzie tam Pogoń Siedlce. Trudno znaleźć gorzej grającą na wyjazdach ekipę. Ale w końcówce sezonu głowy mogą zacząć pracować zupełnie inaczej. Stomil musi z Pogonią punktować, bo w ostatniej kolejce jedzie do Legnicy, gdzie faworytem na pewno nie będzie.

GKS Katowice podzielić się punktami z Chrobrym Głogów. Bardzo się cieszę, bo ten typ był trafiony przy kursie @3,25. Chrobry ma jeszcze szanse na 3 miejsce w I lidze, co na pewno byłoby sporym sukcesem dla tego klubu.


Wigry wygrały z Sandecją, 2:0. Goście już utrzymali się w I lidze mimo porażki. Wigry mają 41 punktów, ale bardzo trudny terminarz. Jadą do Płocka i podejmują u siebie Olimpią, czyli za rywali mają drugą i trzecią ekipę wiosny. Może tak się zdarzyć, że na tych 41 punktach poprzestaną. Typ na ten mecz bardziej podchodził pod 1X jako, że na wygraną gospodarzy i na remis algorytm określał prawdopodobieństwa w okolicach 40%. Jednak trzymając się jednolitych zasad traktuję typ jako nietrafiony. O 0,07 % ,ale nietrafiony :).

Zawisza pożegnał się z szansami na awans przegrywając w Płocku. Faworytem tego meczu nie był, ale sposób w jaki się z tymi szansami pożegnał był po prostu haniebny. Zawisza przegrał 5:0, a obrońcy bydgoszczan byli po prostu ośmieszani przez rywali. Dość powiedzieć, że Zawisza Bydgoszcz różnicą 5 goli nie przegrał na drugim froncie jeszcze nigdy w swojej 70 letniej historii, a gra na tym szczeblu rozgrywek już 34 sezon. W Bydgoszcz od 2,5 roku trwa jeden z najdłuższych i najpoważniejszych bojkotów kibicowskich. Różne są formy bojkotu, a bydgoszczanie przyjęli najostrzejszy całkowicie bojkotując spotkania domowe i wyjazdowe.

Kibice wszystkich klubów Ekstraklasy odetchnęli pewnie z ulgą na wieść, że nie będą mieli w terminarzu tego niemrawego spotkania bez kibiców gości. Wisła Płock  na pewno pokaże się w Ekstraklasie w ciekawy sposób.

Jutro spotkanie Arki z Chojniczanką. Algorytm pokazał wysokie szanse na remis, chociaż wydaje się to na zdrowy rozum szaleństwem. Fakty są jednak takie, że Arka u siebie męczy się z defensywnie grającymi zespołami. Być może ten typ nie jest taki zupełnie głupi, tym bardziej, że kurs na remis w tym meczu wynosi @3,75.
Typ bardzo ryzykowny. Przewaga siły Arki w stosunku do siły Chojniczanki grubo przekracza 140%. Ale paradoksalnie przy takim układzie sił zdarzają się remisy. Zobaczymy.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz