piątek, 13 maja 2016

Typy na 31 kolejkę I ligi [13 - 15 maj 2016].

Tak się składa, że dopiero teraz mam chwilę czasu, żeby opisać Wam trochę typy mojego algorytmu.
Pamiętajcie, że suche typy mojego algorytmu zawsze dostępne są najszybciej tutaj.
Wynik z Olsztyna już znamy.

W I lidze typy algorytmu wyglądają tak:


31 kolejka I ligaI liga1 [%]x [%]2 [%]
Stomil Arka13,1750,1736,650 : 4
BytoviaMKS Kluczbork25,6126,5447,83
OlimpiaMiedz33,5932,5733,83
ZawiszaWigry47,524,7627,72
ChrobryWisła Płock44,1120,6135,26
ChojniczankaZagłebie Sosnowiec62,921,7515,34
MKS PogonRozwój Katowice47,514,537,98
Sandecja GKS Bełchatów62,6218,4918,87

Typ na remis w Olszynie był ryzykowny, bo potencjał kadry Stomilu ledwo przekracza 60 % dostępnej siły zespołu Arki.

Ale ten algorytm taki jest, że nie boi się ryzykownych zagrań. 60% siły gospodarzy to nie jest problem, jeżeli gra się cały mecz na 100%. Chyba w szatni Stomilu w przerwie ktoś wyciągnął wentyl, bo Arka szybko rozprawiła się z gospodarzami. Trener Jabłoński chyba oddał mecz oszczędzając Kujawę, Ratajczaka, Żwira i Trzeciakiewicza. Ma prawo, a ławka krótka. Mam nadzieję, że widząc co się dzieje na boisku zdążyliście podeprzeć się typem na Arkę, jeżeli nie zrobiliście tego na początku. Live można to było zrobić przy kursie około @2,0.
Arka zdobyła już 400 goli na wyjazdach na drugim froncie, co udało się do tej pory tylko kilku klubom. Gratulacje. Tutaj pełna tabela wszech czasów II.

Ale na przeszłość nie ma co tracić wiele czasu.
Jutro Zawisza zagra o przedłużenie szans na awans podejmując dobrze grające na wyjazdach Wigry. Z obozu bydgoszczan dochodzą słuchy, że zawodnicy dostali już od Radosława Osucha wypowiedzenia umów. Cudów nie ma. Przewaga Wisły Płock jest na tym etapie niemożliwa do odrobienia.  Być może ciężko się im będzie w pełni zmobilizować, w przeciwieństwie do gości, którzy jak powietrza potrzebują punktów do utrzymania. Goście z Suwałk, aż 25 punktów przywieźli z wyjazdów więc mój algorytm nie przejmuje się specjalnie różnicą w tabeli i daje na wygraną gości aż 27,72%.   Kurs na wygraną Wigier w Bydgoszczy jest koło @4 więc może warto rozważyć w tej sytuacji. Nie namawiam, ale ostrzegam, że Zawisza może wyjść na ten mecz mecz spodziewanej mega mobilizacji. Pamiętać warto, że to jest rozsypujący się Zawisza, którego spotkania duża część fanów bojkotuje od ponad 2 lat. Z drugiej strony zawodnicy tracący klub czasami reagują pozytywnie, bo przecież chcą się pokazać potencjalnym pracodawcom. Zobaczymy.

Bytovia będzie szukała, jak reklamuje mecz, sposobu na Kluczbork. MKS jest kolejną ekipą dobrze wypadającą na wyjazdach. Wygrał już wiosną w Sosnowcu, w Bełchatowie, a nawet w Grudziądzu, gdzie Olimpia wiosną gra świetnie. Bytovia ma zapewniony byt. Świetnie zaprezentowała się w Gdyni Jest syta. Motywacja może być po stronie MKS. Umiejętności zdecydowania po stronie gospodarzy. Osobiście zakwestionowałbym wskazania mojego algorytmu i przesunął około 10 % szans gości na gospodarzy. W Bytowie jest dobra, piłkarska atmosfera. Jest stabilność, kasa (budżet koło 6 milinów). Od takich klubów oczekiwać powinniśmy przewidywalnej jakości, jeżeli nasza I liga ma zyskiwać solidną markę. Trudny mecz do typowania. Dysproporcja sił duża w stronę gospodarzy (strefa 140). Przy takiej dysproporcji padają jeszcze sensacje, ale właśnie, sensacje. Jednak rozsądek ciągnie w stronę gospodarzy w tym meczu.


Olimpia Grudziądz podejmie Miedź Legnica. Potencjały obu zespołów trudno mi ocenić. Patrząc na wiosnę Olimpia wypada znacznie lepiej niż goście. W kadrze Miedzi jest sporo tzw. uśpionego potencjału. Zawsze trudno przewidzieć co zrobi Miedź. Ostatnio długo mieli problemy ze skutecznością. Mecz trudny do typowania. Równie dobrze można rzucić kostką. Dlatego stawiam na remis, bo ma najlepszy kurs. A warto zauważyć, że od 20 kolejki rośnie w I lidze procentowy udział remisów. Analizując przed każdą kolejką średnią w ostatnich 10 kolejek zmierzamy od wskaźnika 1,6 do obecnie 2,7 remisu na kolejkę, a przecież Dolcan oddaje wszystko walkowerem.

Możliwe, że w tej kolejce padną przynajmniej 2 remisy, a może nawet 3?
Myślałem, że pierwszy właśnie w Olsztynie, ale cóż. Stomil został po prostu zdemolowany przez ekstraklasową Arkę, grającą już  bez stresu.

Może jednak jeden z tych remisów padnie w Grudziądzu?

W niedzielę. Chrobry podejmie Wisłę. Być może będzie to nawet mecz o awans dla płocczan, ale chyba jednak poczekają na niego jeszcze kilka dni. O tych szansach pisałem tutaj:

Wisła Płock w Ekstraklasie już w niedzielę? [9,7%].Algorytm typuje Chrobrego, który poległ właśnie w Bydgoszczy, ale chyba postawi się Wiśle. Bardzo delikatny ten typ, ale jednak w stronę gości. Kursy buków są na ten mecz dość zrównoważone, bo faktycznie goście mają wyraźnie większy potencjał kadrowy, co równoważy lokalizację meczu w Głogowie. Tutaj też remis jeżeli padnie nie będzie wielkim zaskoczeniem.

Pogoń Siedlce - Rozwój Katowice, to bezpośrednie starcie w walce o utrzymanie. Pogoń dobrze gra u siebie, a Rozwój nie remisuje już od  19 spotkań. Jeżeli pod koniec spotkania Rozwoju utrzymuje się remis, to można w ciemno brać live '12' przy dobrym kursie. Ja w środę skorzystałem przy kursie @9.0. Zachęcam Was do śledzenia serii..Ten kupon pokazuje, że warto interesować się seriami zespołów. Jest takie piłkarskie powiedzonko, że jak nie możesz meczu wygrać, to trzeba go przynajmniej zremisować. Ta maksyma nie jest respektowana przez beniaminka z Katowic i cóż....okupuje on miejsce w strefie spadkowej.

Obecnie serie w I lidze wyglądają tak:

Bez remisu także długo Zagłębie Sosnowiec (9).

Sandecja również od 6 spotkań bez remisu, a u siebie jest bardzo mocna, więc tutaj prognozuję jedynkę.

Chojniczanka ostatnio u siebie pokonała faworyta do awansu, w Katowicach prawie wygrała, remisując w samej końcówce. Dla mnie jest faworytem spotkania z Zagłębiem, które jest spokojne o utrzymanie. Chojniczanka gryzie trawę. Wydobyła się ze strefy spadkowej i będzie chciała od niej odskoczyć. Moim zdaniem ma spore szanse na to.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz